Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Pattanások eltüntetése?...

SOS! Pattanások eltüntetése? Többi lennt!

Figyelt kérdés
Ballagási képeket készitenek a suliba! Nos, az a baj hogy nagyon pattanásos lány vagyok! 14 éves! Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom gyorsan és hatásosan eltüntetni őket?

2015. jan. 27. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogkrém! Este alvás előtt raksz a pattanásokra,reggel lemosod. :) Szépen leszárítja őket
2015. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szamo77db ***** válasza:
Bőrgyógyászat vagy kozmetológia. De arra ne számíts, hogy most 1-2 nap alatt eltűnnek a pattanásaid!
2015. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is 14 évesen tanuld már meg, hogy a hol kérdésre -ban toldalékot, a hova kérdésre -ba toldalékot használunk!


A pattanásokat pedig úgy tüntetheted el, ha:

- ügyesen kisminkel téged valaki, persze csak finoman, hogy természetesnek hasson.

- vagy veszel valamilyen KÉN TARTALMÚ készítményt, ami erre való, gyógyszertárban fognak tudni segíteni. A kén fertőtleníti és leszárítja a pattikat, de ez nem megy egyik napról a másikra, legalább 2 hét kell, mire elmúlik a nyoma is. De nem minden esetben, mert ha pl. nagyon zsíros a bőröd, vagy hormonális okai is vannak, akkor ne várj nagy változást.

Krémezni pedig nem elegendő, a táplálkozásra is oda kell figyelni: no zsiradék, minél kevesebb olajos étel, no diófélék... Igyál sokat, fogyassz sok gyümölcsöt és esetleg multivitamint, hogy tisztuljon a szervezeted.


Bőrgyógyászhoz is érdemes lenne elmenni, mert ha nagyon pattanásos, lehet, hogy aknés bőrgyulladásod van...

2015. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan nem lehet csodát tenni, ha lehetne már biztosan nem lennének pattanásaid. Egyik napról a másikra csak egy ügyes smink segíthet kevésbé feltűnővé tenni őket. Kérd meg anyudat, hogy segítsen. Csak még azt megjegyzem: ilyen célra a korrektor jobb, mint az alapozó. Pici pötty kell a bibire és nem elkenni kell, hanem ujjheggyel lehelet finoman ütögetve eldolgozni.
2015. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

aknesol. három nap és leszárad az összes.

minden este kend be vele, de az ujjad ne érjen hozzá az oldathoz!

[link]


én 10 évig használtam, elég durva volt a helyzet nélküle.

2015. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2015. jan. 27. 19:44
 7/9 szamo77db ***** válasza:
És semmiképp ne nyomkodd a pattanásaidat!
2015. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak almát ennel elmulna.

En regebben olvastam ilyen angol nyelvu dietarol. Csak almat lehetett enni egesz nap. Azt hiszem zoldet bár nem biztos lehet hogy piros volt. Ha jol emlekszek 5 napig vagy 3 napig kellett csak ezt az almat enni ,kb 12 darabot egy nap vagy tobbet.Ehhez sok vizet inni talan 3-5l vizet. Nekem talan mar 2-3 dik nap teljessen eltuntette a meglevo pattanasokat pedig sok volt tinikent.

2015. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amugy a ballagasi kepeket retusaljak szoval annyira ne zavarjon mert ugy is eltuntetik majd Photoshopban
2015. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!