Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha elkezdek intenzíven sportol...

Ha elkezdek intenzíven sportolni, nőhetek pár centit?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és most tudatosult bennem, hogy sajnos elcsesztem az egész életemet, mert az elmúlt 5-7 évben semmit nem mozogtam és kiegyensúlyozatlanul étkeztem (a reggeli mindig kimaradt, este pedig sokkal többet ettem a megengedettnél, ennek ellenére elég sovány vagyok) és ez nagyban hozzájárulhatott, hogy 170 centi magas lettem. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy van-e értelme emiatt gyökeresen megváltoztatni az életmódomat azért hogy nőjek pár centit annak ellenére, hogy a szüleim is alacsonyak (168 ill. 165 cm). Kérlek arra is válaszoljatok, hogy mennyivel lennék magasabb, ha egészségesen éltem volna.

2015. jan. 30. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A növekedést a sportolás nem befolyásolja ,sem most,sem előzőleg sem .Amit a génjeidben magaddal hoztál,azt kell elfogadni .
2015. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Sok alvás is sokat növeszt majd a sport mellett,bár már 20 vagy ne számits 10 centikre
2015. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
26 éves korig növünk, ha jól tudom. Az új generáció magasabb, mint az elődöké. Táplálkozz tápanyagban gazdag élelmiszerrel, szerintem van alapja a sportnak is, mér csak abból a szempontból is, hogyha sportol valaki egészségesebb a fejlődő teste. Semmi cigi, alkohol néha, ritkán. 170 az már nem olyan nagy probléma, főleg, hogy pár centit biztos fogsz nőni. Én 183 vagyok, 29 éves fiú, amikor Bécsben diszkóban vagyok, mindig elszörnyülködök. Mindig azt hittem óriás vagyok és vicc, hogy a lányok igaz magassarkúban magasabbak nálam. Minél nyugatabbra megyünk annál egészségesebben táplálkoznak és figyelnek magukra az emberek.
2015. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sportolásnak tényleg nem sok köze van a növéshez pláne nem 20 évesen , mert már akkor nem nagyon növünk. de jó sokat sportolj!:)
2015. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már egy 4 centis növekedésnek is örülnék, amire szerintem nem sok esély van, mert 17 éves korom óta nem nőttem. Ez azért is igazságtalan, mert egyébként nem cigizek és nem iszok sok alkoholt, csak nincs meg a napi szokásos menetrend (főleg az egyetemi évek alatt). De ezek szerint a gének miatt alapból megszívtam. Thx a válaszokért.
2015. jan. 30. 18:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos 26 ig sem.25 re már minden izom ,csontozat teljesen kivan fejlődve .
2015. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!