Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy amikor...

Miert van az, hogy amikor elkezdek intenziven sportolni ( edzoterem ) lebetegszem?

Figyelt kérdés
Telen nekialltam sulyzos edzesnek aerobbal es ugy megbetegedtem (horghurut) mint kb 8 eve nem. Most elkeztem a kardiot minden masodik nap. A mandulam es a torkom faj most, es merges vagyok hogy miert van ez? Amugy makk egeszseges vagyok, nem esek agynak Sok sok eve. El vagyok kenodve :-S

2013. szept. 1. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Épp ezért van az átmozgató edzés az első 2-3 hónapban! Semmibe nem lehet hirtelen belevágni, plusz kéne egy multivitamin is!
2013. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Multivitamint azt szedek. A sulyzos edzes helyett csak kardiot csinalok, annal milyen az atmozgato edzes?
2013. szept. 1. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Ott nem kell, csak súlyzósnál. Szerintem a kardió utáni betegség véletlen lehet, az nem okozhat ilyet!
2013. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok, csak annyira letort, hiszen el akarom erni a celom es most megint varni kell. Ez nagyon bosszanto.
2013. szept. 1. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:

látom itt sok elméleti dolog hiányzik nálad.

nos röviden.

a sport, vagy intenzív testmozgás hatására kürülnek a testből az ásványi sók, és vízben oldódó vitaminok, amik közül a legfontosabb a c vitamin.

ezt PÓTOLNI KELL!!! mert különben beteg leszel.

és nem 60 mg kell, az kb egy kisgyereknek elég, hanem 500-1000 mg. minden nap!

és a kalcium, magnézium, esetleg kálium sókról nem is beszéltem, de olvasgass utána, erre jó a multivitamin, van benne minden, csak nem mindegy milyet veszel, mert egy actival max ból 4-5 tabit is bevehetsz, az felér egy erősebb sciteces multivitamin egy tabijával.

olvasgass, kutakodj a neten.

2013. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Szedek jo multivitamint es egy hete kb 1000 mg c vitamint is melle. Pont ezert sem ertem, de majd meg jobban utana olvasok.
2013. szept. 1. 10:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy valami sokkal prózaibb oka van.

Esetleg ömlik rád izzadtan a légkondi,nyeled közben a hideg vizet,nem öltözöl fel hazamenve..

Ilyen kis dolgokon is sok múlik.

2013. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy a ventillator a futopadon es a tobbin is maximukon van.
2013. szept. 1. 13:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Langyos vizet igyak? Szerinted ha csak ez volt a gond ma mar mehetek? ( nincs lazam, csak a mandula kicdit nagyobb, es a torkom kapart 2 napja.
2013. szept. 1. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!