Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Roaccutan vagy Isotretinoin...

Roaccutan vagy Isotretinoin használók, lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót miért kell mellette szedni? Védekezés szempontjából,mivel a magzatra veszélyes a gyógyszer vagy ezt valami más okból muszáj nő létemre mellette szedni?


A másik fontos kérdésem, hogy mennyire durván erősödtek meg a pattanások a kezdeti használat során? Jóval több jelentkezik hirtelen?


Köszönöm!



2015. febr. 18. 13:09
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!


Védekezés szempontjából, mivel ha véletlenül teherbe esnél, károsodna a magzat. Nekünk férfiaknak nem kell, mivel nem eshetünk teherbe, illetve a férfi ivarsejtekre sincs hatással.


Ez egyénfüggő. Nekem pl az első hónapban alig jött ki pár, azt hittem, már nem is fog, viszont a következő hónap elején megint elborították az arcomat, de csak annyi jött ki akkor is, amennyi általában szokott. Egyáltalán nem súlyosbodott. Bár nekem alapból egész súlyos (volt) az akném, viszont tavaly nyáron olyan szinten romlott, hogy ősszel elmentem bőrgyógyászhoz. Lassan vége a kúrámnak. Elvileg már csak márciusban kéne szednem, úgy lenne a fél év, viszont a hátam és a vállam még mindig nagyon csúnya, így valószínűleg nyárig kell szednem. A hátam sokat romlott és szerintem a gyógyszer miatt. Bár több pattanás volt rajta, mint most, viszont nem fájtak ennyire. Az utóbbi 3 napban pl nem is tudtam aludni, annyira fáj. Nagyon csúnya a hátam, de előbb-utóbb ez is javulni fog. Az arcomra január vége óta nem nagyon jött ki pattanás, csak 1-2 apró.


Remélem segíthettem.

2015. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, segítettél. Köszönöm!

Nekem az arcom nagyon csúnya. Gyulladt, piros pattanásokkal vagyok tele,amik nagyon fájnak, már a jobb arcfelemen nem is tudok normálisan aludni. De csak áprilisban tudom elkezdni a gyógyszert,mert azt mondta a bőrgyógyász,hogy előtte egy hónapig kell szednem fogamzásgátlót és csak azután jöhet szóba a Roaccutan. Ezért is vagyok olyan kíváncsi,hogy befolyásol-e vmit a fogamzásgátló? Vagy csupán védekezés szempontjából fontos,hogy már előtte egy hónappal védett legyen az ember. De valószínűleg emiatt akkor. Remélem nekem se jön elő durván a pattanás a kezelés során. Nekem amúgy eleve azt mondta doki,h szóba se jöhet 7 hónapnál rövidebb kúra. :/ Remélem neked segít ennyi és nem kell többet már szedned!

2015. febr. 19. 19:33
 3/11 anonim válasza:

Igen, tudom, hogy miről beszélsz. Nagyon szar... Nekem is ugyanilyen volt. De nem csak nagyon fájt, hanem az ágyneműm és a törölközőm is állandóan véres volt emiatt. Volt, hogy az egész arcom fel volt dagadva. Hát ha ennyire elővigyázatos a bőrgyógyászod, akkor arról miért nem beszél, hogy nyáron nem is lehetne szedni? Legyengíti a bőr védekezőképességét és sokkal könnyebben kaphatsz bőrrákot. Szoliba és lézeres hámlasztásra is pont emiatt tilos menni. Sőt, még fényvédőkrémet is használni kell, ha utcára mész, illetve napszemüveget venni, mert fényérzékeny leszel. Ezt a gyógyszert csak a hidegebb évszakokban szabadna szedni, télen és ősszel meg esetleg még tavasszal. Szerintem jobb lenne, ha még kivárnád ezt a nyarat és ősszel kezdenéd szedni, a saját egészséges érdekében.

Szerintem nem befolyásol semmit, hisz az egy hormon készítmény, a Roaccutan pedig nagy mennyiségű módosított A-vitamin. A férfiaknak se kell fogamzásgátlót szedni. De egyébként én azt nem értem, hogy annak miért kell szednie, aki nem él szexuális életet? A szentlélek általi megtermékenyítéstől félnek? :D

Szerintem csak azoknak súlyosbodik, akiknek alapból nem olyan súlyos. Én nem ettől féltem a legjobban, hisz nekem már úgyis mindegy lett volna, hanem az egyéb mellékhatásoktól... Legfőképpen a hajhullástól. De szerencsére nem hullott ki a hajam ,már nem is fog valószínűleg. Ja meg még a látásromlástól tartottam. Amúgy azt az 1-2 hónapot kibírod, ha már eddig kibírtad. :D Én is kibírtam vele 21 évet, szóval egyáltalán nem érdekelt már, ha súlyosbodik, hogy aztán javuljon. Majd arra figyelj, hogy reggel és este használj hidratálókrémet, mert nagyon kiszárítja a bőrt. Nekem a Nivea hidratálókréme nagyon bevált. Az ára is nagyon jó, mert nekem a bőrgyógyász egy 3ezer forintosat ajánlott, ami kb 2 hétig volt elég. Az 500ft-os nivea meg még fél évig is elég lenne ahogy néztem, és sokkal jobban hidratál, mint az a szar 3 ezer forintos. Amúgy ha tényleg elkezded nyáron, akkor ne szedj többet napi 20mg-nál. Én az első 2 hónapot annyival kezdtem, és nem éreztem különösebben semmit. Viszont miután felemeltük 30-ra, már előjött az ízületi fájdalom és a hátfájás. Szerintem én amúgy nyárig fogom szedni, legalábbis ezt mondta a bőrgyógyász... Tehát nekem se fél éves, hanem 8 hónapos.

2015. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,hogy ilyen részletesen kifejetetted a véleményed és nagyon hálás is vagyok érte! :)

Semmi esetre se akarok hónapokat várni. Köszönöm az aggódást! Nagyon csúnya a bőröm és sok mindenben zavar, mint ismerkedés vagy napi konntaktus is a kollégákkal. Mindig szégyenérzetem van,hogy biztos csúnyának látnak a sok pattanás miatt. Nem merek senkivel se hosszasan beszélgetni,mindenkit lerázok,csak hogy ne vehessenek jól szemügyre. Szóval, hiába durvák a mellékhatások, főleg úgy hogy nyáron még napra se mehetek,de bevállalom. Mert nem akarok hónapokat várni hogy szebb lehessen a bőröm.

Akkor én is Nivea mellett fogok kitartani. :)Kenem magam majd rendesen, köszi a figyelmeztetést!

Napra nem fogok menni, maximum színezett testápolót használok majd.

Meg szememre is figyelek majd,mert kontaktlencsés vagyok.

Áprilisban meg elkezdem akkor a gyógyszert...mert ugye addig várnom kell,hogy meglegyen az egy havi fogamzásgátlás. Amúgy igen, nekem sincs barátom és a közeljövőben se lesz szerintem egy hamar, nem élek kicsapongó életet se,szóval szívem szerint nem szedném f.gátlót,de dr nő erősködött...emiatt egy hónappal később kezdhetem meg gyógyszert.

Köszönök minden sort! :)

2015. febr. 20. 20:01
 5/11 anonim válasza:

Sajnos tudom miről beszélsz, ezzel én is ugyanígy vagyok... Sajnos ez a dolog már teljesen a részemmé vált, bár nekem nem csak a bőröm játszott közre, hanem egyéb testi hibák is. Nem szeretek beszélgetni senkivel, ismerősökkel találkozni meg végképp nem, mert állandóan szégyenkezek a külsőm miatt. Elég rossz szokás ez, hogy mindig azon kattog az ember, hogy mások mit gondolnak róla. Igazából ez lenne a megoldás a problémára, hogy az ember nem törődik mások véleményével, és attól függetlenül boldog, akármit is gondolnak róla az emberek. Így lehet felszabadult életet élni. Mert hiába jön rendbe a bőröd, ha holnap meg más miatt fogsz szégyenkezni. Szóval a probléma gyökerét kéne kezelnünk. Na bocs, hogy elkezdtem okoskodni, de ez is az egyik rossz tulajdonságom.

Sok szerencsét a kúrádhoz, remélem rendbe jön a bőröd és nem jelentkezik nálad semmilyen súlyos mellékhatás. Akkor reggel meg este kend majd az arcod hidratálókrémmel meg az sem árt, ha veszel egy szemcseppet, mert nekem pl nagyon kiszárította a szememet és mióta szedem a gyógyszert, be van vérezve. Szerintem kötőhártya gyulladásom van, de ezeket majd úgyis elmondja a bőrgyógyász remélhetőleg. Én az ophylosa szemcseppet ajánlom, mert nincs benne tartósítószer és nem károsítja a szemet.

2015. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem tényleg sikerrel járok és neked is hasonló jókat kívánok!

A gátlásokhoz meg röviden annyit fűznék,hogyha valakinek ilyen problémái vannak,akkor az nehezen tudja elfogadni,hogy ő "másabb". Hisz mindig van előtte egy szebb kép. Mindig összehasonlítja magát a másikkal. Persze,hogy így el akar zárkózni mások elől. Nekem ne mondja senki,hogy fogadjam el magam így. Ez nem megy! Amikor magam körül nem látok ilyen problémás, CSÚNYA bőrrel embereket,akkor persze,hogy nehéz elfogadni így magam. Nekem így képtelenség felhőtlenül élnem, kimenni az utcára, emberek közé menni vagy munkába. Hiába pattanok ki jókedvvel reggel,miután tükörbe nézek onnantól jönnek a rossz érzések. Szóval ezért kezdem el a gyógyszert, és ha majd rendbe jön a bőröm,akkor fogom tudni azt mondani, hogy újra teljes értékű leszek,mert JÓ lesz a KÖZÉRZETEM ezáltal. Lesz önbizalmam és életkedvem! Sajnos nekem kevés az a szlogen,hogy fogadd el magad...így nem megy! Aki meg ezt a szlogent hajtogatja (mert az én családomban is hallom ezt dögivel,hidd el), az nem tudja milyen így létezni!!!

Szóval bízzunk benne,hogy alakul a bőrünk ettől a durva gyógyszertől és nem is jönnek vissza és eltűnnek ezáltal a gátlásaink!

Ha meg bármi kérdésem felmerül menet közben,akkor lehet írok. De csak ne legyen ilyen ugyebár! Köszi a válaszokat!

2015. febr. 22. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazad van tőllem is kérdezhetsz bátran akár priviben is, én most fogom befejezni a kúrámat.
2015. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nehezen, de akkor is el tudja fogadni, és ez lenne a megoldás. Én tudom, hisz pár évvel ezelőtt olyannyira gátlásos voltam, hogy az utcára is gyomorgörccsel mentem ki, bár az igaz, hogy nem csak az arcom miatt. Azok a dolgok, amik miatt gyomorgörcsöm VOLT, valójában nem szűntek meg, csak gondolkodásmód váltás történt bennem és máshogy tekintettem mindenre. Szemléletmódváltás történt. Az egyik legfontosabb része ennek a váltásnak, hogy nem hasonlítgattam magam már tovább másokhoz, illetve nem akartam mindig jobbat annál, ami megadatott. Elfogadom a jelent úgy, ahogy van, és hálás vagyok, hogy élhetek. Valakinek sokkal nagyobb problémái is vannak, mint a pattanásos arc. Valaki láb és kéz nélkül él. Hozzá képest az én problémám hol van? Sehol... Rájöttem, hogy ez mekkora butaság. Persze értem, amit mondasz, de a valódi megoldás belülről érhető el, nem külső szinten. Remélem nem tűnök okoskodónak, csak leírtam, hogy én hogy látom. :) Írhatsz nyugodtan.
2015. febr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia! Sajnos nekem is rettenetesen pattanásos az arcom. Borzasztó így minden egyes napom, azóta antiszociális lettem, nem tudok rendesen beszélgetni az emberekkel mert úgy érzem, hogy a pattanásaimat nézik. Nagyon gátlásos lettem pl. ha barátokkal elmegyünk egy szórakozóhelyre vagy bárhova és képet szeretnének csinálni én mindig elmegyek gyorsan valahova, mert tudom hogy az erős vaku nagyon durván kihozná a képen a pattanásokat... amúgy kb. 3 éve kezdődött, de akkor még nem különösebben érdekelt, csak pár darab volt. Ahogy teltek az évek egyre rosszabb lett, jelenleg ott tartok, hogy a mellkasom meg a hátam is tele van gyulladásokkal. Lementem az SZTK-s bőrgyógyászhoz, aki felírt több kenőcsöt is. Valóban lejjebb is ment, de még így is rettenetes. Kontrollnál mondtam neki, hogy engem már semmi sem érdekel, bármi áron megszeretnék szabadulni ezektől.De a Roaccutant nem írta fel, mondván hogy az a végső esetre van. Így tehát felírta a Tenutan 50 Mg kapszulát, ami egy antibiotikumos kezelés. Nagyon remélem végre lehet nekem is olyan életem, hogy mikor felkelek és tükörbe nézek ne az legyen, hogy ki ez a szörnyeteg és ne az legyen, hogy nem tudok rendesen aludni a fájdalomtól. Remélem Neked is sikerül megszabadulnod a pattanásoktól, eredményes kezelést kívánok! :) Kitartást!!

u.i.:Ha érdekel valakit akkor majd leírom, hogy hatott e ez a Tenutan gyógyszer.

2015. márc. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! Én is hasonló jót kívánok neked, hisz mi igazán tudjuk milyen ilyen bőrrel a minden napokat megélni. Én se szeretem a szemkontaktust felvenni senkivel se. A hajamat már hosszú ideje nem kötöm fel, mindig belehúzom az arcomba. De ezt így nem lehet a végtelenségig csinálni.

Kíváncsi leszek neked hat-e ez a kúra, majd lehet érdeklődöm. :) Minden jót!!!

2015. márc. 21. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!