Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, valaki volt...

Mit lehet tenni, valaki volt hasonló helyzetben, van tippetek?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést,mert úgy veszem észre,hogy az egyik családtagom lehet,hogy depresszióban szenved.Igazából erre abból következtettem,hogy láttam,hogy látogatott ehhez kapcsolódó oldalakat,meg 1-2 gyógyszerből következtettem erre.

Mondjuk,néha szomorúnak is tűnik,de amúgy nem mindig.Gyakran viszont érdeklődő,nevet,lefoglalja magát (tehát,foglalkozik azzal,amivel addig,legtöbbször)


De,ha egy családtagnak van ilyen problémája,akkor egy másik családtag mit tud tenni?Most arra gondolok,hogy pl. közös sétára menni,beszélgetni vele,bíztatni pozitív gondolatokkal.Valami tippetek van még?

Én,a leírtakból következtettem erre,de ő maga nem mondta,hogy ez van./De gondolom legtöbbször nem is kezdenek el az emberek erről beszélni/



2015. febr. 18. 19:56
 1/4 A kérdező kommentje:

Most nyilván az érdekel,hogy egy családtag magától,kívülről mit tud segíteni.

Ha pl. minden napra csinálok egy fix közös programot,az is jó hatású?És,az pl. szintén jó lenne,ha olyan dolgokban kérném a segítségét,amihez ő ért (a legjobban),és ez megintcsak közös "program" lenne,és talán hasznosnak érezné,hogy segít,és így lehet magát is jobban érezné,hasznosak érezné.Szerintetek van ebben valami,amit kitaláltam?

2015. febr. 18. 20:02
 2/4 A kérdező kommentje:
A közös sétát pl. azért vetettem fel,mert úgy tudom(elég sok helyen olvastam),a sport jó hatással van magára erre a betegségre is,meg amúgy is jobb hangulatot ad az embernek.
2015. febr. 18. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötlet, tényleg nagyon hatásos a séta és a sport is. Legyél vele kedves, szolgálatkész. Nagyon jól fog neki esni.
2015. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszod.

A sétát azt egyébként heti 1 vagy 2 alkalomra gondoltam.Nem nagyon sok,de ha rendszeres,akkor lehet jó.


Illetve,mennyire tartod/tartjátok jónak a "segítségkérős" ötletemet? :) Ma már ennek mintha láttam volna jó hatását,szerintetek segíthet?

2015. febr. 18. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!