Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórosan elhízott vagyok, de...

Kórosan elhízott vagyok, de nem zavar. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok és 170 kg. A BMI értékem 58,82. Mindig, mindig elhízott voltam, már elsős koromban is. Sohasem sportoltam semmit. Az utóbbi időben (az elmúlt 1-1,5 évben) kialakult nálam egy erőteljes kajafüggőség, ami szinte csillapíthatatlan éhséggel jár. Eddig, az egészségtelen életmódom ellenére sem jelentkezett semmi általános tünete az elhízásnak.


A családban sokan kövérek, kövér a bátyám, a nagyapám, és még sokan a környezetemben. De senkinek nincs egészségügyi gondja, problémája. Nekem sincs. Makk egészséges vagyok, az egyetlen gondom az, hogy közel 100 kiló háj van rajtam. (amúgy én vagyok a legnehezebb a családban). A borzasztóan nagy súlyom eddig "csak" a mozgásban korlátozott, pl. nem tudok futni, járni is elég nehéz és nagyon fárasztó (hamar kitikkadok), és egyenesen gyűlölöm a tesiórákat.


Nem azért jöttem, hogy diétázzak. Nem akarok sportolni, vagy más módon lefogyni. Tudom, hogy lekéne, tisztában vagyok azzal, hogy a jövőben milyen problémáim lehetnek, mégsem akarok. Nem érzem szükségét. Arra vagyok kíváncsi, hogy van-e bárki más itt aki így érez? Kétlem, hogy van aki ennyi idősen ilyen kövér lenne/lett volna, de azért kíváncsi vagyok.



2013. dec. 29. 14:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

És pl. ismerkedni hogy fogsz? A kamaszkorban először leszel igazán szerelmes, hisz tombolnak a hormonok. Szerinted kinek fog kelleni egy 170 kilós tehén?

Remélem kamu a kérdés. 13 évesen 170 kg??? Úristen...

2013. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
*bocs, 16 évesen.
2013. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

küldök egy képet magamról és meglátod hogy nem kamu!


nem nagyon gondolkodtam azon mi lesz velem így csajozás-ügyileg de azért remélem lesz valaki akinek bejövök így is :)

2013. dec. 29. 18:39
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

"tisztában vagyok azzal, hogy a jövőben milyen problémáim lehetnek, mégsem akarok. Nem érzem szükségét."

Tipikus. Majd ha ténylegesen szembekerülsz a problémákkal, akkor meg szaladsz fűhöz-fához.

2013. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
igen, lehet hogy igazad lesz. egyelőre azonban semmi bajom
2013. dec. 30. 14:58
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm cukorbeteg lett. Elmagyaráztuk neki mis is, meg a doki is, hogy változtatnia kell az étrendjén. Ugyanazt mondta, amit te, "tisztában vagyok azzal, hogy a jövőben milyen problémáim lehetnek, mégsem akarok. Nem érzem szükségét.". Ugyanúgy falta a sütiket, fagyikat stb., leszarta, h ki mit mond neki. Most neki így jó, mindenki hagyja békén. Mára megvakult. Hát rohadtul megérte...
2013. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
szerintem ekkora súllyal már jelentkeznie kellett volna az első problémáknak. azt mondják már korán kialakul a cukorbetegség meg az egyebek ha az ember nagyon kövér. nekem úgy tűnik nincs rá hajlamom. (persze ez nem jelenti azt hogy később sem lesz)
2013. dec. 30. 15:10
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ezt a cukorbetegséges példát nem azért írtam, mert azt állítom, hogy te majd az leszel, bár nagy rá az esélyed valóban. Az a lényeg, hogy ami késik, nem múlik. Te is tisztában vagy vele, hogy miért ennyire egészségtelen a túlsúly és, hogy mihez vezethet. Attól mert most nincsenek tüneteid 16 évesen(még nagyon fiatal vagy!), majd lesznek.És minél tovább húzod az időt, annál kevesebb esélyed lesz egészségesnek lenni. Lehet, h most nincsenek tüneteid, de a szervezeted szenved, nagyon is megérzi a rengeteg túlsúlyt!!!

2013. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
ebben lehet valami...
2013. dec. 30. 15:43
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kérdező, a tested egy álnok és bosszúálló szörnyeteg. Bármit követsz is el ellene, egyszer (leggyakrabban, amikor már rég elfelejetetted az egészet) könyörtelenül benyújtja a számlát.
2013. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!