Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktózérzékenyek, gluténérzéke...

Laktózérzékenyek, gluténérzékenyek! Kerültetek már vendégségben kellemetlen szituációba egyedi étrendetek miatt?

Figyelt kérdés
Előfordult már hogy olyan étellel kínáltak, amit nem ehettél meg annak összetevői miatt? Hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket?

2015. febr. 19. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben semmi kellemetlen nincsen. Meg kell mondani, hogy ez a helyzet, nem ehetsz sajnos ezért és azért. Ezt mindenkinek meg kell értenie.
2015. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem értem, mit kéne ezen problémázni. Megköszönöd udvariasan és visszautasítod, hogy sajnos ilyet nem ehetsz, mert ilyen és ilyen érzékenységed van, gondolom nem csak egyetlen féle étel van ott, amit pont nem ehetsz, hanem választasz valami mást, urambocsá még jelzed is előre, hogy ha olyat készítenének, amiben érzékenységet kiváltó összetevő van, azt te sajnos nem eheted, erre figyeljenek.
2015. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Sokszor/sokan nehezen értik meg ezt.


Én általában elmagyarázom egy-két alkalommal mi a helyzet.

De volt olyan néni akinek éveken át minden héten el kellett magyarázni. Általában igyekszem elkerülni a konfliktust, de ezt nem mindig lehet.

2015. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!