Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy értelmes választ várok...

Egy értelmes választ várok tőletek!? 25eves vagyok, én 10éve dolgozom vendéglátásban! Egy olyan hülye szokást vettem el az emberektől, hogy naponta megiszok pár doboz sört!

Figyelt kérdés
Olyan emberek vàlaszàt vàrom akik àtéltek màr ilyent,meg hogy mennyire egézségtelen! Amugy màs egézségtelen,szokasom nincs,édeség, ételben,sokat vàlogatok! De főként este iszom meg, de akkor sajnos van ugy mikor, a 4doboz is elfogy! -5éve csinàlom ezt, es nem érzem magamat ugy, hogy egézségileg rombolna! -Aktiv életet élek, pl biciglizek!

2015. febr. 20. 04:56
 1/10 anonim ***** válasza:
B vitamin hiányod biztos nincs . 😉 ... Nem hiszem , hogy bármi bajod lenne ettől . Én is sörös vagyok , nemrég volt teljes kivizsgálásom .. Egészséges vagyok mint a makk .
2015. febr. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ezt alkohol függőségnek hívják...

És valóban egészségtelen, most ugyan még nem érzed, de ennek komoly köv.-ei lesznek.

Klasszikus hiba, az ember fiatal, aktív, jól érzi magát, "egészséges", éveken keresztül megiszik bizonyos mennyiséget, mikor jönnek a bajok, akkor meg értetlenkedve áll és nem tudja mitől beteg...

És ez a rendszeres alkoholfogyasztás a te döntésed, nem mástól tanultad el...

Most még nincs ezzel gond, bár nem tudom milyen nő vágyik egy mindennap sörtől bűzlő férfira, de sztem. GONDOLKODJ, és ha tudsz állj le még most talán menne, ha nagyon akarod

2015. febr. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az ember,mindig az alkoholba keres hibàt!- az egyaltalan nem ,erdekli az embereket hogy mi mennyi egézségtelen dolgot eszünk nap mint nap,statisztikàk is sajnos alàtamaszak hogy a csipszek,az energia italok sokkal karosabbak,arrol senki nem beszél ezert van mindenki elhizva! A màsik az hogy,az ember egy kapcsolatban,nem a sört nézi,hanem az embert!- az ember éljen ebben a szar,vilàgban legalàbb annyi élvezet legyen az eletben hogy kicsit el lazulunk!-sosem nézi senki amultat,mikor régen az emberek 70%ka alkohollal ebredt es fekudt,es akar90evig is elélt!
2015. febr. 20. 06:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát az alkoholizmus egyik tünete, amit most be is bizonyítottál, a tagadás. Minden eszközt megragadsz arra, hogy magyarázkodj, meg másokra mutogatsz, de nem ismernéd el, hogy ez rossz. Pedig de, nagyon rossz.


Most még nincs semmi bajod, 25 éves vagy. Honnan szedted, hogy régen, amikor töményeket ittak, eléltek 90 éves korukig? Ki mesélte ezt neked? Elárulom, hogy a középkorban, amikor bort ittak víz helyett, mert az biztosan tiszta volt, az átlagéletkor nem érte el az 50 évet.

Persze bizonygathatod magadnak, hogy ez normális, meg tök jó, de akkor meg mi a francnak tetted fel a kérdést?


Orvostanhallgató vagyok. Tudod mit látni a belgyógyászaton? A nagy hasú, hasvízkóros, teljesen sárga embereket, akiknek tönkrement a mája a piától. A krónikus hasnyálmirigy-gyulladásban szenvedőket, akik csontsoványak, mert nem bírnak semmit megemészteni. A dilatatív cardiomyiopathiában szenvedő betegeket, akiknek az alkohol tönkretette a szívét, ami visszafordíthatatlanul kitágult. Tudod mit láttam a neurológián? A fájdalmasan zsibbadó kezű-lábú embereket, akiknek a pia tönkretette az idegeit. A szellemileg teljesen leépült alkoholistát.


Szerinted ez hülyeség, hogy a csapból is az alkohol káros hatásai folynak? Hát ha az, akkor igyál, aztán majd jössz hozzám 30 év múlva, hogy rosszul vagy. És akkor majd megnézheted a 90 évedet.


Amúgy a biciklit k-val írják.

2015. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Max akik ejjel nappal isznak,azok halnak bele vannak aktivan ivok,es vannak akiknek nem az a celjuk hogy leépitse magàt hanem az hogy,jol essen neki!
2015. febr. 20. 08:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen kedves kommentelő önnek is,maximalisan igaza van,es igyen abban is igaza van hogy ,ilyenkor bemeseljuk magunknak hogy nem art az alkohol,de persze en nem nevezem magamat alkoholistanak,mert ha nagyon akarnam akkor kibirnam;ennyi bajom legyen az eletben hogy megiszok par doboz sort,hala mas alkoholoz nem nyulok,szefintem sorben pedig nagyon keves az alkohol,azert is iszom a sort mert az uditit nem szeretem,mert nagyon sok karos anyag van bent! Esigen igazad van a bicikli az kval van,!
2015. febr. 20. 08:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem állj le ezzel, mert nagyon sok 4 doboz naponta. Ez 2 liter sör, akárhogy számolom. Napi 1 pohár ami még talán egészségesnek is mondható, esetleg egy doboz, de nem négy. Egyáltalán mi szükséged erre? Nyilván nem az íze miatt iszol ennyit.
2015. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg tipikus alkoholista lózungokat írsz. Bármikor abbahagyhatom... Nem ártok senkinek... Csak lazítok... Bezzeg az energiaital... Már ez a kérdés is azért jött létre, hogy magadat megnyugtasd, hogy nincs semmi baj. Nem lesz ennek jó vége. Majd pár év múlva rájössz, hogy minek igyak két liter sört, amikor ugyanazt elérem két deci vodkával is? És onnan indul igazán a lejtmenet. Most kell leállni, amíg könnyebb.
2015. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nejem imádja a sört . Az íze miatt ! ( szerintem is nagyon jo , persze nem a pacsuli pl . Arany fácán és társai )Egy este megiszik 2 doboz alkohol menteset , vagy radlert . Egészségetekre ;) !
2015. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem érted a lényeget...a sörben az alkohol a rossz (és az alacsony nátrium tartalma), nem a komló, meg a kalóriatartalma, meg az íze, meg mit tudom én. Ha a feleséged alkoholmenteset iszik, nem árt a szervezetének, ellentétben a kérdezővel, aki napi 2 LITERT megiszik belőle.
2015. febr. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!