Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy "vadhús"? Ez akkor keletkezik ha beleszakítottal a körmödbe, esetleg megsértetted és begyulladt. Tudtok esetleg olyan gyógymódot amivel leszárad és eltűnik?

Figyelt kérdés
én már másodjára jártam így, amit hallottam mindent kipróbáltam de sajna csak a sebészeten tudták eltávolítani.Ötletek?

2015. febr. 22. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
43%
Szia. Nekem is kétszer volt ilyen, mindkétszer csak sebészeten tudtak segíteni. Magától nem gyógyul, csak állandósul. Én régen 2 hónapig vártam a javulást, de nem jött el. te se várj vele, mert annál rosszabb minél később mész el.
2015. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze volt nekem is férjemnek is, sőt a fiamnak is. Fiamnak a hátán volt és véletlenül lekapta elvittem orvoshoz, de azt mondta ezzel már nincs teendő mert teljesen begyógyultnem is látszik.

Vadhús


A vadhús egy kis kötőszövet-csomó, mely rövid "nyélen" keresztül kapcsolódik a bőrhöz. Általában a nyak, a mellkas, a hónalj, a mell vagy az ágyék környékén találhatóak meg. Nőknél, idősebb embereknél gyakoribb, és sokszor hízás után jelennek meg. Nem veszélyesek és nem fájdalmasak, de kellemetlenséget okozhatnak, ha olyan helyen vannak, ahol valami irritálhatja őket vagy beléjük akadhat. Ha nagyon zavaróak, bőrgyógyász több módszert is ajánlhat az eltávolításukra.

Injekciós érzéstelenítés nélkül, speciális érzéstelenítő krém használata mellett távolítjuk el őket lézerrel, így teljesen fájdalommentesen és mindenfajta nyom nélkül szabadulhatunk meg tőlük. Szövettani vizsgálat esetükben nem szükséges. Olyan rendelőkben, ahol lézerrel nem rendelkeznek, többnyire egyéb égetéses módszert alkalmaznak, pl. elektrokautert, vagy éppen fagyasztást, ezekkel azonban sok esetben maradandó hegesedést lehet okozni.

2015. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!