Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korpásodás egyik napról a...

Korpásodás egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam még korpás, most viszont egyik napról a másikra megjelent. Tegnap megmostam a hajamat a szokásos samponnal és balzsammal, ami eddig is nagyon jól bevált, megszárítottam, és lefeküdtem aludni, ma reggelre pedig korpával keltem. Száraz korpa, nagyon feltűnő, hatalmas darabokban.


Mindig azonnal szárítom a hajamat, három, de gyakran négy naponta mosom. Csillogó, fényes, egészséges hajam van, egyáltalán nem száraz, nem töredezett, tehát a samponom, a balzsamom és a pakolásom jól ápolja. Mindig hordok sapkát, amint elkezdődik az ősz, és addig, ameddig tíz fok fölé nem megy a hőmérséklet.

Akárhol olvastam a száraz korpáról mindenhol azt említik, hogy attól alakul ki, ha szárítja a sampon, a hab, és a lakk ( egyiket sem használok ), nem hord az illető sapkát, hajlama van rá, vagy alapból is egészségtelen a haja, illetve gyakran mossa. Akkor nálam mégis mitől lehet?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. márc. 4. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamiféle baktériumos fertőzés is. Laikus vagyok, de nekem segíteni szokott ha néhányszor 1 kiskanál szódabikarbónát keverek a samponhoz és a végén ecetes vízzel öblítek (ez fertőtleníti, és még csillogóbb lesz a hajad, ilyenkor nem kell balzsam). 2 dl ecetet teszek 1-1,5 l meleg vízhez egy fazékba.
2015. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik korpa elleni sampon is, de a lényeg a belekben lakozik. Valami történhetett a belső szerveiddel, tehát ott kellene valamit kezdeni.
2015. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Baráti körben az a tapasztalat, hogy a korpa elleni samponok csak rontanak a helyzeten. Táplálkozásban, egészségben sem következett be semmi változás.
2015. márc. 4. 19:45
 4/6 anonim válasza:
Azóta jobb a hajad? Lehet rosszúl öblítetted ki?
2015. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
u*
2015. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, azóta javult, elkezdtem rá egy barátnőm ajánlására az Avon korpásodás elleni samponját használni, az bevált rá. :)
2015. máj. 24. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!