Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hozzászoktatni...

Hogyan lehet hozzászoktatni magad ahhoz, hogy reggel 6-kor fel tudjak kelni könnyen és este 9-10 körül már aludni tudjak?

Figyelt kérdés

A jelenlegi helyzetem, hogy este fent vagyok hajnali 1-2 ig, ekkor nagyon könnyen el tudok aludni, azonban reggel képtelen vagyok felkelni 9 előtt, 9-10 körül ébresztőre felkelek, de nagyon nehezen!!

Néha sikerül felkelnem nagy nehezen reggel 7 kor, azonban egész nap iszonyat álmos vagyok, fàradtak a szemeim és egész nap lusta vagyok, semmihez nincs kedvem. Ennek ellenére este hiába kapcsolok ki mindent, zajmentesen vagyok a korom sötét szobámban, hiába fekszek már le 10-11 kor akár, nem tudok elaludni és hajnali 1 ig forgolódok kb...


Nagyon fontos lenne, hogy átállítsam magam arra, hogy reggel 6-7 körül viszonylag könnyen fel tudjak kelni és este hamar el tudjak aludni!

Mégis mit kellene tennem? Mennyi idő mire hozzászokik a szervezetem?

Milyen dolgokkal tudom segíteni és hátráltatni ezt?


Este bármeddig fent tudnék lenni, azonban tanulni már képtelen vagyok, a szemeim előtt a szöveg is összefolyik, nem is látok szinte...

Reggel jobban megy a tanulás, de nehéz felkelnem. Ha túl korán kelek, egész nap lusta vagyok és alig haladok a tanulással...


Mit tudok tenni ez ellen?


2015. márc. 8. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebresztő óraval minden reggel 6kor keltsd fel magad és 9kor legyel agyba ha almos vagy ha nem es egy ido utan hozzaszoksz
2015. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pár hétig rá kell magadra erőltetned, hogy 10-kor elmész aludni. Egy idő után alkalmazkodik a szervezeted. Bár ha alapból reggel 10-től hajnali 2-ig vagy aktív, akkor a későbbiekben érdemes olyan munkát választanod, ahol ezt az időbeosztást tartani tudod, mert csak a saját belső ritmusodban lehetsz hatékony
2015. márc. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2-esnek igaza van, annyit próbálhatsz, hogy este valamilyen fizikai aktivitás pl. futás, aztán forró fürdő, meleg ital (pl.tej, nem tea vagy kakaó, nagyanyáink szerint:-)), és azonnal lefekvés.
2015. márc. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én hajnali 4-kor fekszem, 11-kor kelek. Csak mert így vagyok összerakva. Utálom, hogy a pacsirtáknak kedvez az élet, a baglyok meg erőszakolják meg magukat. Na, mindegy.


Azt olvastam, hogy azt kell csinálni, hogy nem előre mész, mármint hogy most kapásból lefekszel 10-kor, hanem egyre később kell lefeküdni, és úgy elérni a 10-hez. Úgy nem lesz erőszak érzete, és jobban át tudsz állni, nem leszel nap közben kótyagos.


Tehát először lefekszel hajnali 3-kor, aztán 4-kor, és így tovább. Hogy erre kinek van idege, nem tudom, de utána nézhetsz, ha tudsz angolul: delayed sleep phase syndrome.

2015. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha visszafelé akarsz menni, és nincs néhány heted a körbemenésre, akkor lassanként lehet előrefelé is menni 10-15 percekkel.
2015. márc. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!