Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Infarktus vagy pánik?

Infarktus vagy pánik?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen érzésem volt körülbelül 15-20 percig. Erős mellkasi fájdalmat éreztem és nehezen vettem a levegőt. Nem fájt a bal oldalam csak azt éreztem mintha valami erősen nyomná a mellkasomat. Halálfélelmem is volt és hiába mentem a levegőre nem múltak a tünetek csak az után, hogy leültem és vizet ittam. Most itthon vagyok és jól érzem magam. Igaz, hogy túlsúlyos vagyok de soha nincs vérnyomásom. Sajnos elég stresszes munkakörben dolgozom.
2010. febr. 15. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi idő alatt magától elmúlt, akkor valószínűleg az angina pectoris nevű rohamhoz volt szerencséd, keress rá. Azért mondom, hogy szerencséd, mert az angina az infarktus előjele pontosan a jelzett tünetekkel, de nem okoz maradandó károsodást, csak egy nagyon nyomós figyelmeztetés, hogy akár infarktus is lehetett volna.


Az is lehet, hogy egy kisebb infarktust hordtál ki lábon, ami már maradandó szívizomkárosodással jár. Ez esetben is szerencsés vagy, hogy elmúlt magától. A halálfélelem teszi gyanússá, hogy esetleg ez is lehetett.


Mindenképpen indokolt egy sürgős kardiológiai kivizsgálás, kérjél azonnal beutalót a háziorvosodtól, és tekintsed nyomatékos figyelmeztetésnek a történteket.

2010. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még ma csináltatnék egy Ekg-t a helyedben.infarktust kapott nevelőapám,és előtte egész este fájt a mellkasa.
2010. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Ha ma már nem tudsz elmenni a háziorvoshoz, akkor keresd fel az ügyeletet. Jól mondta a második, kéne egy EGK, mert még nem biztos, hogy túl vagy rajta.


Csak ijesztésül: tavaly részt vehettem egy infarktusos beteg boncolásán. A boncoló orvos azt mondta, hogy ennek az elhunytnak fájdalmai voltak az utolsó napokban. Azt kérdeztem, hogy ha akkor orvoshoz fordult volna, még élne-e, és a válasz az volt, hogy igen.

2010. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csináltatok egy EKG-t.
2010. febr. 15. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:
ez pánikroham.
2010. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neked is volt ilyen eseted?
2010. febr. 15. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég :O

velem is ugyan ez történt kb 1 éve!

Pontosan amit leírtál! Csak én nem tudtam mit csinálni, ha járkáltam még rosszabb volt, ha feküdtem nem múlt el.. Aztán magától elmúlt.. Meg az a halálfélelem.. :S


Azóta se tudtam rájönni, hogy mi volt az, de azt hiszem, mostmár tudom... Remélem még 1x ne lesz ilyen..


Amúgy én is túlsúlyos vagyok, és nekem is rendben a vérnyomásom..


14/L

2010. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen volt már ha rámgondoltál.Előttem még el is sötétült minden épp suliban voltam lefektettek a székekre.Annyira féltem hogy újra megtörténik hogy felse mertem kelni.Ugyanezek a tünetek jöttek akkor abban a percben
2010. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Pánikroham!!!!Én is így vagyok de minden második nap és egy nap akár 3-szor is előjön!De azért egy EKG nem árt!!!Én is mentem ,voltam 4-szer egymás után mert én sem tudtam mi lehet ez!De hálistennek mostmár tudom!Az EKG-n minden rendben volt szedtem xanaxot és minden rendben volt !Igen ám de 5 honapos terhes vagyok nem szedek gyógyszert és a rohamok jönnek!Már félek kimozdulni!És a fájdalom még hagyján de a halálfélelemmel nem tudok én se mit kezdeni elegem van!
2010. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg egy hete hevesen vert a szivem, az miatt voltam EKGn. Ott minden rendben volt. Azota nekem is ilyen panikrohamaim vannak, hogy beteg vagyok, valami baj van a szívemmel. Pár napja a pajzsmirigyemre hittem azt hogy beteg....ugy ereztem, hogy megfulladok. Aztán olvastam egy neten, hogy mik a szivinfarktus tunetei, azota erzem ezeket is. Teljesen bekepzelem magamnak.Egy nap tobbszor is rámtor, ilyenkor remegek, szorittjak a torkom, ugy erzem nem kapok levegot, magas a vernyomasom, kiver a viz. Aztan lenyugodok, minden rendben...Szóval lehet, hogy neked is panikroham...
2010. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!