Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt lábujj?

Begyulladt lábujj?

Figyelt kérdés

Mindkét lábujjam meg volt már műtve mert benőtt a köröm. Az egyik szuperül sikerült, nem a legszebb de azóta nem fáj, minden rendben vele. Ezt plasztikai sebész csinálta és eltávolította szélen a körömgyökeret és azóta keskenyebb a körmöm.

A másik lábamon viszont csak kivágta és visszanőtt. Elkezdtem magamnak kivágni, és már 3-4 hónapja nincs benőve, nagyon rég nem volt gennyes és nem is fáj annyira, viszont a gyulladás nem akar lemenni.

Sokan írták hogy ilyen esettel pedikűröshöz menjek, de az orvos azt mondta hogy csak rosszabb lesz.

Helyi gyulladáscsökkentőre gondoltam, tudtok esetleg valamit ami erősebb?



2015. márc. 14. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj el pedikűröshöz. Az orvos csak azért szólta le, mert ugyebár akkor nem neki adod a pénzedet. A pedikűrös fájdalom nélkül kikezeli a lábad úgy, hogy utána minimális az esély arra, hogy újra begyullad. Tapasztaltam, szóval nem kitalálom az egészet!
2015. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha a gyógyszerészt kérded meg.


Azt mondják a lapulevél jó az ilyesmire amúgy, de télen elég nehéz hozzájutni.

2015. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem tetrán kenőcs segített, illetve a tengervíz, de ugye nem könnyen elérhető, sós vízben áztatást pedig még nem próbáltam:). (Ha esetleg pedikűröshöz mész, gyógypedikűröst keress mindenképp)
2015. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógypedikűrös a megoldás , némely sebészeten le is tépik . A cipő vagy kényelmetlen testhelyzetből adódó nyomás is benöveszti .
2015. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne vágd! Nekem is vagy 2 hónapig nagyon durván be volt gyulladva, aztán az egyik ismerősöm mutatott egy módszert, amivel 3-4 nap alatt elmúlt, azóta is ezt csinálom, mindig működik:

Éjszakára egy jókora gombóc bepanten plust teszek a gyulladt részre (széthúzom, hogy minnél közelebb legyen a gyulladáshoz) le ragasztom sebtapasszal, majd be fáslizom, hogy ne kapjon levegőt (gyakorlatilag bepólyálom) és így alszom. A krém segít gyógyulni a bőrnek, miközben a köröm nő. Nem fáj egyáltalán, pedig a köröm átnő a bőrőmön. Megint egészségesek az ujjaim, már jó ideje nem volt velük baj. Én is gondolkoztam a műtéten, de így elkerülhettem. A módszert csakis ajánlani tudom! Fontos, hogy semmiképpen ne vágjátok, az csakis ronthat rajta!

2019. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!