Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asperger-szindróma. Kicsit...

Asperger-szindróma. Kicsit bonyolult a helyzetem, kiszeretném vizsgáltatni, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az jó lenne, ha valaki olyan tudna írni, aki rendelkezik vele, de minden tanácsot örömmel fogadok.

Kiszeretném vizsgáltatni, de nem vagyok biztos benne. Még néhány körülményről is mesélnék, de csak privátban. Ha van elég türelmed ehhez,csak akkor írj légyszi nekem.

Ide jöhet, hogy hova kéne menni ilyennel.

Hogyan állapítják meg, meddig tart a vizsgálat, milyen feladatok vannak? (meg ilyenek...)

Köszönöm előre is. :)



2015. márc. 15. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekeket a Heim Pálban szoktak diagnosztizálni, vagy a Vadaskerteben - ott kb. 18 éves korig fogadnak fiatalokat. Felnőtteket az Autizmus Alapítvány tud nagy megbízhatósággal diagnosztizálni Budapesten a Delej utcában (autizmus.hu).


Körülbelül 9-12 hónap a vizsgálat ideje várakozási idővel együtt, a honlapjukról le kell tölteni egy kérdőívet, jelentkezési papírokat, és azt beküldeni. Úgy 5-6 hónap múlva lesz az első vizsgálat. Az alábbi alkalmak szoktak lenni:

- Elbeszélgetés, továbbiak megbeszélése (mi várható, egyáltalán van-e esély rá, hogy megalapozott a gyanú)

- Interjú szülővel, rokonnal (közeli ismerőssel, aki gyermekkortól ismer)

- Képességprofil vizsgálat (IQ teszt)

- Interjú, tesztek a pácienssel (semmi izgalmas)

- Diagnózis megbeszélés, tanácsok a továbbiakra


Ezeket a teszteket érdemes kitölteni még mielőtt komolyabban belevágsz a dolgokba:

[link]

[link]

2015. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2015. ápr. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!