Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » állandóan attól félek, hogy...

állandóan attól félek, hogy be fogok pisilni az este, így nem tudok aludni, és iskolából is állandoan hiányozom?

Figyelt kérdés

a szüleim azt hiszik, alvási zavarom van, de igazából nem. altatót is szedek, de hatástalan, mert én nem akarok így elaludni. mióta egyik este úgy ébredtem, hogy azt hittem bepisiltem, azóta van ez. nem pisiltem be végül, csak nagyon izzadt voltam,(nyáron volt) de azóta mindig ettől félek. ez kb egy éve kezdődött és azóta egyre szarabb. mit tegyek?:((

15/F


2010. febr. 17. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennek pszichés oka van,szóval elég nehéz megoldani egyedül.Mivel nem pisiltél be,ezért értelmetlen lenne urológushoz menni,hisz nincs semmi bajod.Amit tanácsolni tudnék.Tegyél az ágyra egy nilon-t,vagy vágj ketté egy kukazsákot és azt terítsd oda,aztán rá a lepedődet.Ez azért kell,ha mégis megtörténne nem lesz olyan az ágy.A lepedőt pedig ki tudod mosni kézzel is,senki nem veszi észre.Este pedig kiteríted a szobádban reggelre megszárad.

Muszáj ezzel a felkészüléssel megnyugtatnod magad,hogy nem lesz gond,ha mégis bemegy,otthon vagy,senki nem fog ezért cikizni stb,meg senki nem is fogja észrevenni,mert te meg tudod oldani.

Szerintem nem lesz gond,nem fog bemenni semmi,csak a félelmedet kell elűzni.Próbáld ki,egy próbát szerintem megér.

Ha nem jön be,akkor a helyedben felkeresnék egy pszichológust.Nem vagy bolond,de szerintem ő tudna segíteni.

2010. febr. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen érzéseim ennyi idős koromban. Tudod hogyan tudtam magammal ezt lerendezni. Minden este elalvás előtt elmentem wc-re és pisiltem. Bevált, és nem rettegtem, hogy éjszaka bepisilhetek. Ne szorogj, próbáld meg elengedni magadat. Hidd nem fogsz bepisilni. Légy erős, légy urrá a helyzeten.Iskolába meg járnod kell. És ha nem fog változni a helyzet menjetek el pszichológushoz.
2010. febr. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az a neilonos jó ötlet, köszi, csak attól félek, hogy meglátja valaki, és akkor rájönnek erre a titkomra. nem tudom bezárni az ajtómat amikor alszom, és anyám néha bejön este, megnézni mi a helyzet, alszom e már meg ilyenek.

ne nézzetek totál őrültnek, de valami pelenka szerüséget lehet könnyebben eltudnék rejteni, és azt nem találná meg talán senki. tudom ez nagyon őrülten hangzik, és a leírása közben is tiszta szégyen, meg égő arcal írom, de más nem jut eszembe. persze megvenni sem merném az tuti, és azt sem tudom hogy lehetne e egyáltalán venni olyant ami jó nekem, meg hova tenném a többit, szal kilőve. a wc s dolgot próbáltam, de nem jött be. Most megpróbálok azért aludni még pár órát suli elött, nemtudom hogy menni fog e, ha nem akkor megint kába leszek egész nap.

2010. febr. 17. 01:48
 4/9 anonim ***** válasza:

lehet, hogy érdemes lenne azzal foglalkozni, hogy miért vagy ennyire szorongós és miért uralkodik rajtad ez a félelem.

Ha gondolod írj emailt.

2010. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Ajaj, újfent felbukkant a pelenkás-barátunk...
2010. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ne cikizd! Nincs ezzel semmi baj. Ne hallgass rá, mert nem vagy bolond, csak van vmi szorongás benned amit megkéne oldani egy pchihológusnak vagy nem tudom kinek.. :/ A nejlonzacsis jó ötlet, de sztem nem fogsz bepisilni, csak azt HISZED! Ezért szorongsz, nem? :O Na sok sikert és lazulj el, nyugi! ;)
2010. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: A pelenka kicsit macerás,de lehet,hogy elég lenne,ha vennél egy doboz tisztasági betétet.Az összes drogéráiban lehet kapni.Ha úgy veszed,hogy veszel mellé még egy-két női cuccot,akkor azt fogja hinni az eladó,hogy a barátnődnek viszed,ja és tegyél mellé egy óvszert is,hogy mégis megmaradjon a férfias oldalad. :) A betétet sokkal könnyebb használni,mint a pelenkát és ha bemenne valami,akkor felszívja.A tudat,hogy beragasztottad az alsódba szerintem már elég lesz,hogy ne félj.Reggel pedig meg fogod látni,hogy tök száraz lesz.Jah max a magömlésed lehet rajta,de azt csak megtudod különböztetni a pisitől.

Eldobni is jóval könnyebb,mint a pelenkát,hisz elég kicsi.Betekered egy wc papírba vagy zsepibe és annyi.Fel sem fog tűnni senkinek.

2010. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szia. Köszi a választ. szerinted ha mégis bepisilnék, az a betét kibírná? eléggé vékonynak tűnik. azért mégis csak több a semminél, lehet megpróbálom.
2010. febr. 19. 23:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen,ki fogja bírni,ne aggódj!
2010. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!