Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Öngyilkossági kísérlet?

Nninna kérdése:

Öngyilkossági kísérlet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem itt a vége, és pár óra múlva meghalok. Nagyon sok mindent megéltem már, de most betelt a pohár. Jelenleg pszichológushoz kell járnom az öngyilkossági kísérleteim miatt. Nagyon rossz viszonyom van anyámmal,és legtöbbször miatta próbáltam a halálba menekülni. Lelki és testi terrorban tart. Kéz törés, haj tépés, pofon, üt, rug ahol csak er. Minden ismerősöm úgy hiszi, hogy boldog életet élek, mikozbe nem. Nem tudom mit tehetnék ebben az esetben. Nem azt mondom, hogy én tökéletes vagyok, de nem csinálok semmi olyat, amivel ezt érdemelném. A családom és a barátaim miatt félek meghalni, viszont nem bírom tovább.

2015. márc. 23. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam már ilyesmi helyzetbe, megértelek. De rá kellett jönnöm, h az öngyilkosság nem megoldás. Neked se az. Ha akarod írj privátban vagy itt;)
2015. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ha bármiben tudok segíteni, akár csak ki akarod beszélni a problémáid írj privátban!:)
2015. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kötelet kérsz?! Ugyan, egy hlye ember miatt ne öld meg magad! :)
2015. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De o az anyam. Nem tudom leszarni.
2015. márc. 23. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A családon belüli erőszak büntetendő. Nincs olyan rokonod, akiben megbízhatnál, és akihez ezzel fordulhatnál?

Egyébként lehet hogy az anyád, de attól még nincs joga a te életed elrontásához. Két út. Az első, ami jelenleg könnyebbnek tűnik, hogy megadod magad, feladod a boldog jövő, a saját házasság, az első, második, vagy akár negyedik gyereked születésének örömeit. Aztán van a másik út, hogy megmakacsolod magad, és már csak azért sem adod be a derekad. Ez a te életed, és hiába ő az édesanyád te nem adod fel a jövőbeli boldogságaidat, ezért kitartasz és túlélsz mindent. A történéseket megpróbáltatásnak veszed, amik a megerősödéshez vezetnek.

Szerintem ne add fel a harcot. Ha vannak emberek, akik ebben visszatartanak, az azt jelenti, hogy nem vagy egyedül. Meríts belőlük erőt és haladj tovább. :) Könnyűnek hangzik, tudom, de nem lehetetlen.

[Itt egy példa: A legjobb barátom hasonló helyzetben volt, az apjával, az édesanyját pedig korán elvesztette. Az apja ivott, ezért "rossz" gyerekkora volt, sokat gondolkozott hasonlókon - de végül nem tette meg. És most? Több éve együtt van egy lánnyal, hamarosan megházasodnak, gyereket terveznek. Tökéletesen boldog.]

2015. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!