Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vak lennél, vagy inkább...

Vak lennél, vagy inkább süket-néma?

Figyelt kérdés

ha vak lennék, az nagyon rossz, mert nem látok semmit, nemtudnék normálisan menni, közlekedni, és nem látnék semmit a világból. de tudnék beszélgetni emberekkel, és hallgathatok zenét. de könyveket nem olvashatok, max ha megtanulom a braille írást.


ha süket-néma lennék, az is nagyon rossz lenne, mert nem tudnék emberekkel beszélgetni, és nem hallgathatnék zenét. de olvashatnék könyveket, és esetleg megtanulhatnám a süket-néma mutogatásos beszédet, de nagyon sok értelme nem lenne, mert igy csak más süket-némákkal tudnék beszélgetni..


ha választanod kéne, vak lennél vagy süket-néma?


2010. febr. 17. 19:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Hát remélem, hogy sosem kerül sor ilyesmire, de akkor inkább süket-néma. Nekem nagy igényem van a szép dolgok iránt, szóval nem hiszem, hogy könnyen viselmén, ha nem láthatnék semmi szépet. A süket-néma pedig nem feltétlenül néma, megtanítják őket beszélni, és szájról olvasni.
2010. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
inkább vak lennék...
2010. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

hát fogós kérdés :S

én talán a süketséget választanám, igy legalább láthatnám a barátomat :) és ugyanúgy lehetnék vele. viszont ha vak lennék, akkor senkit és semmit nem látnék :S és magamat sem, ami azértcsak zavarna, nem tudom tudnék-e úgy élni

2010. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
és igen, szájról félig tudok olvasni ^^ pedig nem vagyok süket :D
2010. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Ismerek süketeket,normális,teljes életet élnek,úgy,hogy szinte észre sem veszed,hogy azok.

Én inkább süket lennék.

2010. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Süketnéma. A világból érkező infókat 90%-ban a szemünkkel érzékeljük, így ez fontosabb, mint a hallás vagy a beszéd.


Beethoven süketen is képes volt komponálni, én pedig egyszer egy hónapra megnémultam egy hangszálgyulladás miatt, és nem volt belőle probléma. Amit kommunikálni akartam, azt leírtam, vagy elmutogattam (de inkább leírtam). Meg van jelbeszéd is a világon.


Szóval szerintem vaknak lenni rosszabb.

2010. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Vaknak lenni a legrosszabb testi fogyatékosság szerintem. Süketen még mindig nézhetsz feliratos filmeket (persze annyira nem élvezetes), olvashatsz, de ami a legfontosabb, képes vagy önállóságra, nem kell megkérned valakit, hogy vezessen át a zebrán, stb...

Másrészt pedig, ha valamelyik egyszer "javítható" lesz, akkor az inkább a süketség lesz.

2010. febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Inkább vak. Egy vak ember különösebb gond nélkül tud kommunikálni a többi emberrel, de egy siket sokkal nehezebben.

Mondjuk ha azt vesszük, Helen Keller siketvak volt, és még nyilvános beszédet is mondott, de azt hiszem, én nem lennék arra képes, amit ő egész élete során csinált.

2010. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
94%
Én hallássérült vagyok 21/L (=szebben megfogalmazva, mint süket-néma ) és pedig teljesen normális életet élek, mint bárki más, szinte észre se vesznek hogy hallássérült vagyok, jelnyelvvel ( mutogatóssal ) kommunikálok a sorstársaimmal, ha például ti veletek ("egészséges") akkor természetesen beszélek ugyanugy mint ti, nekem is van hangom, hallom is csak hallókészülékkel. Szóval ne higgyétek azt hogy siketség különc mint ti, ők is teljesen ugyanolyan ,csak a hallásuk más!! Hallottam olyat aki siket és vak is, és ő jól érzi magát így is.
2010. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Ja még valami, hallássérülten lehet internetezni :) Ez nekem nagyonnagyonsokat számít:D
2010. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!