Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valakinek bevált/használha...

Van valakinek bevált/használható ötlete/módszere/tornagyakorlata/eszköze arra hogyan tudnám egyenesen tartani magam (a hátam)?

Figyelt kérdés
Van egy gumis hátegyenesítöm, ami a vállamat 'húzza' hátra, de nem is igazán a vállammal van a baj, hanem a hanyag tartásnak köszönhetö S forma a gerincemen:(, de seprüt mégsem köthetek magamra... Ez a gumis vmi meg semmit nem ér

#gyógymód #egészség #gyógytorna #tartásjavítás #tornagyakorlat #gerinctorna #hátegyenesítö #gerinc gyakorlat #tartásjavító gyakorlat
2015. márc. 28. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem kicsi koromban állandóan szóltak, hogy húzzam ki magam, álljak egyenesen. De hiába mondták, én egyszerűen nem éreztem, hogy hogyan kéne egyenesen állni.


Két dolog segített:

(1) énekkarba járok, és éneklés közben sokkal jobban érzem, hogy hogyan kéne lenni a hátamnak,

(2) ezeket a gyakorlatokat szoktam csinálni: [link]

Eleinte csak 2-3 gyakorlatot csináltam, aztán egyre többet. Nem is a gyakorlatok háterősítő hatása segített, hanem hogy jobban érzem a hátamban az izmok elhelyezkedését, jobban tudom "mozgatni", jobban be tudom állítani a hátamat olyanra, amit jónak érzek. Ez egy idősebbeknek szóló honlapon van, de fiatal korban még jobb elkezdeni.


Ha nem vagy rest, akkor a legjobb talán az lenne, ha a háziorvosod meglátogatnád, és megkérnéd, hogy utaljon gyógytornászhoz, aki megtanítana neked egy gyakorlatsort, és ellenőrizni is tudná, hogy helyesen hajtod-e végre.

2015. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!