Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőembólia kialakulhat...

Tüdőembólia kialakulhat trombózis nélkül is?

Figyelt kérdés

a trombózist elvileg a doppler vizsgálattal kizárták.Most napi 2 vérhigitó injekciót kapok.

Akkor egyértelműen tüdőembóliám van?Vagy ezt pontosan milyen vizsgálattal tudják kimutatni?


2015. ápr. 12. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem se volt trombózisom, vagyis mire orvoshoz kerültem már nem láttak semmit. nekem Kontrasztanyagos vizsgálattal állapították meg az embóliát.
2015. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én terhes vagyok,a 34. hétben,és tegnap derült ez ki.Ezt a kontrasztos visgálatot szerintem terhesen nem lehet megcsinálni.

Egy vérképem,D-dimer nagyon magas volt,8,33,2x is levették.Doppler(nem tudom jól irom e) uh-ot csináltak,ahol elvileg a trombózist kizárták.De tegnaptól napi 2x vérhigitó injekciót kapok,8de még csak azt se tudom milyet,félek nehogy ártson a magzatnak)

De most nem tudom akkor tüdőembóliám van vagy mi?Bent tartottak.Doki csak hétfőn lesz...

Azt olvastam trombózisból "alakul" ki a tüdőembólia,de akkor lehet nem igy van.

2015. ápr. 12. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:
nyugi, az injekciót lehet terhesen is, csak a tablettát nem. Nekem ezek voltak a tüneteim: gyengeség, hát és mellkasfájás, nem tudtam az embolizált oldalon feküdni, vérköhögés, kékülő száj és körmök. Semmi másom nem fájt.
2015. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!