Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi oka lehet annak, hogy...

Mi oka lehet annak, hogy kiskorom óta útálok írni? Csúnyán is írok, görcsösen fogom a ceruzát, a kezem két sor után elfárad, a betűket nehezen és szendvedve irányítom.

Figyelt kérdés
Régen a jegyeim mindig: Fogalmazás:5, Helyesírás: 5, Külalak: 2. Jobb kezes vagyok, kipróbáltam a bal kezemet, nem könnyebb azzal sem. De tényleg nem CSAK arról van szó, hogy rondán írok és nem szeretek, hanem fizikailag nem is tudok, szépen, vagy sokat, vagy fájdalom nélkül..

2015. ápr. 15. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.Szakmámból adódóan most kezdtem el az ilyen jellegű problémákkal foglalkozni. Ez egy komplex dolog,de azzal kezdeném,hogy először is nyugi :D. Az idegrendszeri fejlődés elmaradásáról van szó. Azt te is biztosan hallottad,hogy egy újszülöttnek,csecsemőnek vannak bizonyos reflexei,amik ahogyan nőnek,eltűnnek. Normális esetben.Nos vannak,akiknél ezek nem gátlódnak le és az élet különböző területein problémát ookoznak.


A te eseted tipikus,a fogó-szopó,köznevén a markoló reflex megmaradása miatt vannak ezek nálad. Többek között a dyslexia,a hiperkativitás,hintázástól való félelem,stb. is ezeken a le nem gátlódott reflexeken alapulnak. Mindnek más és más megmaradt reflex az alapja.


De ez az egész alapos kivizsgálással és terápiával könnyen orvosolható. Már Magyarországon is elérhető a Goddard- módszer,ami az ilyen problémákkal foglalkozik. Sajnos konkrét szakembert vagy intézményt nem tudok írni neked,de kiguglizhatod,biztos találsz infót. Ne hagyd annyiban,mert ez az életedet elég komolyan befolyásolja,nemcsak annyiban,hogy csúnyán írsz. De egyet ne felejts el! NEM vagy fogyatékos vagy bolond vagy ilyesmi!!! Szinte nincs olyan ember,akinek ne maradt volna meg egy-egy reflex,csak nem tudja hogy, mitől vannak a problémái. Sajnos a pszichológusok,pszichiáterek csak a betegségtudatot erősítik és gyógyszerekkel tömnek,még több bajt okozva.

Remélem segítettem :D

2015. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!