Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én a Vérnyomást választottam...

Én a Vérnyomást választottam Biológia projektnek de kicsit elvesztettem a fonalat miket tegyek bele?

Figyelt kérdés
az ilyen megfigyelésnek vagy kísérletnek egy gyermek vérnyomás ingadozását választottam hogy miként változik ha fogy ha mozog ez szerintetek jó?

2015. ápr. 18. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez jó, persze, feltéve ha van olyan alanyod, akin meg tudod figyelni a fogyást, és hajlandó neked napi többször is vérnyomást mérni, sport előtt és sport után is. Mondjuk szerintem egy felnőtt jobban belevonható az adott feladatba, és a magas vérnyomás okairól náluk többet lehet beszélni.


Vannak normálérték táblázatok, hogy a gyerekeknek az adott életkorban milyen vérnyomás a normális, ezt például beletehetnéd.

Akkor gyűjthetsz infót arról, hogy mi az a vérnyomás, mitől függ, mik azok a tényezők, amitől nő, és mik azok a tényezők, amitől csökken. Illetve kereshetsz betegségeket, amik magas vérnyomással járnak, és leírhatod a magas vérnyomás káros következményeit.

Kereshetsz módszereket a vérnyomás csökkentésére (pl. fogyás, sport, meditációs gyakorlatok, különféle gyógyszerek).

2015. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire tartozik bele a témádba, de vérnyomás és cukorfogyasztás


[link]


[link]


Illetve a vérnyomás szabályozás betegségeit meg lehet közelíteni a krónikus stressz szempontjából is, tehát nem csak táplálkozás, egészséges életmód, hanem lelki állapot, nyugalom szempontjából is.


A mozgás szerepét is lehet stresszoldásként értelmezni vérnyomás betegség gyógyításánál.


És lehetne írni a vérnyomás csökkentő gyógyszerek mellékhatásairól is, mint elterjedt de potenciálisan rossz kezelésről, ami nem gyógyít de függőséget okoz.


Ezek jutottak eszembe.


Gyerekek magas vérnyomással tipikusan a rossz életmódról árulkodnak, régen ilyen gond nem volt sőt, természeti népeknél ma sincsen tudtommal.

2015. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!