Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért álmodik a párom ilyeneke...

Miért álmodik a párom ilyeneket? Nagyon megijeszt.

Figyelt kérdés
néha a párom olyat álmodik, hogy elalszik egy testhelyzetben, tv-n vagy valahogy és ugyanazt álmodja tovább mint ami a valóság csak van egy hatalmas nyomás ami ránehezedik és az nagyon fáj neki és nem kap levegöt. Én ilyenkor kívülállóként azt veszem észre, hogy zihál, néha nem vesz levegöt és nagyon nehezen tudom felkelteni. Félek, hogy egyszer ha én is mélyen fogok aludni, nem veszem észre és megáll a szíve vagy hasonlók. Ez mitöl van? Hogy tudok rajta segíteni? Kihez forduljak esetleg?
2010. febr. 21. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvost kéne megkérdezni szerintem.
2010. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez szervi probléma, amennyire a leírás alapján meg tudom ítélni, az alvás alatti légzéssel és nem az álmával van összefüggésben. Orvoshoz kell vele fordulni, mert valóban fulladásveszélyes. Általában túlsúllyal küzdő embereknél fordul elő, de nem kizárólag.
2010. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pánikbetegség és szorongás okozott hasonló panaszokat, miközben nem is tudtam hogy ilyen panaszaim vannak.
2010. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Huu. Nekem 13 éves korom óta vannak rémálmaim, most 25 vagyok. Van , hogy hetekig semmit, de olyan is volt, hogy egy héten belül, majdnem minden nap. Ilyenkor sikítok, kiabálok. 8 évesen halt meg anyukám, szóval 17 éve....Próbáljátok meg az alvásszakértőt.Nekem is azt ajánlották, csak Pesten van.vagy valami agykontroll cdt.(25/L)
2010. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy 2 éve van komoly kapcsolatom, és ha náluk alszom, ott nem nagyon fordul ez elő, de néha igen. olyankor azonnal megnyugtat, mivel mellettem van. De ott akkor azért nem álmodok, mert tudom, hogy ott van mellettem???(25/L) vagyok
2010. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet szervi és lehet pszichológiai is, vagy egyik sem... Egyszer majdnem elaludtam így végleg... Ha a párom nem veszi észre, hogy már egy ideje nem lélegzem, akkor nem ülnék már itt... Nekem semmi szervi bajom nincs, lelki oka sem volt, egyszerűen szerintem mélyen aludhattam. Egyébként nem az álma miatt van, hanem azárt álmodik ilyet, mert ezt érzi. Én emlékszem, azt álmodtam, hogy beleestem valami vízbe, és tudtam, hogy a víz alatt nem szabad levegőt venni (teljesen életszerű volt, nem éreztem, hogy álmodom...). És így nem vettem levegőt, simán megfulladtam volna alvás közben. Szal szerintem ezzel nem nagyon tudtok mit csinálni, de ha rendszeres (nekem 2-3x fordult elő össz-vissz. de kb. 2 héten belül, azelőtt sem, azóta sem) akkor mindenféleképp szerintem első a pszichológus. Szerintem nem szervi.
2010. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Huu ez tényleg durva! Ezzel nem szabad játszani!Nekem ilyen légzésiek nincsenek, csak rémálmaim,meg a sikitás, de ez is elég kellemetlen.
2010. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A párod még ha nem is beszél róla, valami nyomasztja. Próbálj meg hatni rá, mi az ami az életében bántja, és álmában is tovább küzd vele, vagy ellene. De minenképpen orvoshoz kellene menni ezzel a problémával. Elképzelhető, hogy pszichológus ki tudná deríteni. Viszont az sem elképzelhetetlen, hogy a szívével van probléma.
2010. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Idegi ingerületátvivő anyagok hiánya vitamin vagy mikrotápanyag hiány miatt.


Alvás alatt a légzést a gerincvelő szabályozza.


[link] Health first



Nézz körül náluk és kérj tanácsot az elérhetőségeken Dr Viskolcz Bélától.


Többet fog segíteni mint egy háziorvos..



----▲

◄ ☼ ►

----▼

2010. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:) szerintem akkor végigjárjuk a pszichológust, orvost, alvásszakértöt is mert lehet, hogy tényleg van valami olyan gondja amiröl még ö sem tud. Nem szoktam pontozni de most mindenkit felpontoztam mivel számomra hasznosak voltak. Minden tanács jól jön.
2010. febr. 21. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!