Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosítvány - olyan esetben...

Jogosítvány - olyan esetben mi történik, ha a 2-es csop. Alkalmassági jogsihoz a véleményt nem a háziorvos csinálja, de megküldi neki is?

Figyelt kérdés

folyt: azaz egy idegen foglalkozás-egészségügyis orvos adja meg, de ugye ő meg megküldi az egyik példányt a háziorvosnak is.


1, Jelenleg is érvényes a jogsi, de csak 1-es csopra, sőt a 2-es csop még így is rövidebb ideig lesz érvényes mint a 2. csop.


2, A háziorvos ezek után azt megtámadhatja, mert azt mondja, hogy ő márpedig nem adná meg, vagy semmi köze hozzá, max elkönyveli magának, és kész? Egyáltalán van joga megtámadni egy másik szakorvos által adott véleményt? Felülbírálhatja azt?


3, Mi történik, ha én azt mégse használom fel, azaz megtartom a még sokkal tovább érvényes 1-es csop-os jogsimat, nem csináltatok újat az okmányirodában?

Ilyen esetben marad érvényben a régi a vagy a foglalkozás-egészségügyi doki hivatalból megküldi nekik, és ők ezáltal automatikusan is visszakorlátozzák az érvényességet, de 2-es csopra? Hogy megy ez? Vagy ha én nem kezdeményezek semmit, akkor megmarad csak nekem papíron és ennyi volt, max kidobtam azt a pénzt, de minden marad változatlan?


Valaki világosítson fel lécci ...



2015. ápr. 21. 18:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!