Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 évesen -0,25 és -0,5-ös...

14 évesen -0,25 és -0,5-ös szemre az orvos felírná a kontaktlencsét szemüveg mellett?

Figyelt kérdés
Az van, hogy már nyolcadikos vagyok és most lenne szemüvegem. Nem akarom hogy a jelenlegi osztályom kigúnyoljon ( nagyon szemetek mindannyian. Még egy fogszabályzósat is kigúnyoltak...) és ezért csak erre a pár hónapra kellene a lencse. Természetesen csak az iskolában hordanám és otthon csakis szemüveget. Az új iskolában sem kellene a lencse.

2015. ápr. 24. 17:18
 1/4 anonim válasza:

Vannak nagyon szép szemüvegek!

Én egy pár hónapja lettem szemüveges, és nagyon szeretem. Mindenki szerint jól áll.

Válassz valami olyat, ami jól illik az arcodhoz, személyiségedhez, és viseld büszkén! Így biztosan nem fognak kötekedni :) Ne foglalkozz a véleményükkel egyébként se, ha rosszindulatúak.

Egyébként ilyen dioptriára abban sem vagyok biztos, hogy ajánlnák a szemüveget. Legalábbis én úgy hallottam, hogy 0,5 alatt nem szokták nagyon. Nagyon nem látsz szemüveg nélkül?

2015. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aztán rászoksz a lencsére, mert nyáron azért nem mindegy, hogy tudsz-e napszemüveget felvenni, vagy sem. De az orvos nem ír fel semmit, bemész egy optikába, megvizsgálnak, kapsz próbalencsét aztán annyi.
2015. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor feltette a szememre a próbakeretet a szemészeten, nagyon jól láttam. Minden élénkebb lett körülöttem. És iskolában amikor a táblát kell leolvasni akkor is nehézségeim vannak. Távolra nézve összefolynak a betűk.
2015. ápr. 24. 17:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen mértéknél teljesen feleslegesen dobálnád ki a szüleid pénzét az ablakon. Eleve a kontaktlencse általában negyed-fél dioptriával gyengébb, mint a szemüveg lencséje. Azért, mert van néhány primitív ősbunkó osztálytársad, aki esetleg tenne egy-két bántó megjegyzést... Ugyan már, tegyél rá magasról! A szemüveg most amúgy is trendi, még az is hordja, akinek semmi szüksége rá kb.
2015. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!