Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék egy egészséges...

Szeretnék egy egészséges életmódot folytatni. Tudnátok tippeket adni, segíteni, hogy hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Sok minden történt velem mostanában. Depresszió, táplálkozás zavarok keserítették a mindennapjaimat. Szeretném átalakítani a táplálkozásomat, életvitelemet. Utánanéztem, de azért jól jön pár tanács, és reménykedem egy-két profi is megfordul itt. :)

2015. ápr. 25. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Dióhéjban: ne dőlj be a netes diavtbaromságoknak, inkább menj el egy dieteikushoz. Ezenkívül olvass utána tankönyvekben (!) mi a jó és mi nem. Kicsit szenzációhajhász könyv, de pl "A leves hazudik" iroámányt is érdemes lehet elolvasni.
2015. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én saját magam részéről az egészségért annyit teszek vagy igyekszek tenni, hogy mostanában odafigyelek a saját 'mentálhigiénémre', azaz elkerülöm azokat a gondolatmintákat amik mentén az élet hiábavalóságáig és egyéb különösebben nem konstruktív gondolatokat, amelyek közben engem depresszió felé visznek.


Ez mostanában, nagy újítás.


Testileg a táplálkozásban.. én nagyon nem bízom a dietetikusokban, illetve a képzéseikben. Az én véleményem szerint ők a betegségiparhoz kötődnek, nem tartom valószínűnek, hogy az én testi egészségemet rájuk lehetne bízni. Viszont igyekszem gluténmentesen, tejmentesen étkezni, lehetőleg viszonylag természetesen. Nem szétcukrozni az ételeket, nem állandóan gabonákat enni, minél kevesebb műanyagot és vegyszert fogyasztva, a lehetőségekhez és a saját elszántságomhoz mérten.

A 'leveses' könyv szerintem is jó dolgokat ír, bár nem az egészségről, inkább csak az élelmiszeripar manipulációiról, de tényleg nem árt elolvasni.


Illetve én taichizom heti 4 nap ha lehetőségem van rá, ez azért minimum 2 óra változó intenzitású relaxációs mozgást vagy akár küzdősport intenzitású edzést jelent, nyújtást, mély izomzat erősítést, qigongot. Így ez részemről már értelmes mozgás, és nem is olyan kevés, hogy elhanyagolható legyen :)

2015. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az étkezés szerintem egy olyan dolog, amit magadnak kell kitapasztalni. Magamból kiindulva legalábbis ezt tudom mondani. Rengetegen esküsznek a sok zsír, és kevés szénhidrát fogyasztására, nekem nem vált be. Aztán ott a testépítő táplálkozás, rengeteg fehérjével, mérsékelt zsírral, vagy ott vannak a 811 nyers vegánok, akik 80%-ban szénhidrátból viszik be a kalóriát, és arra is legalább annyira esküsznek, míg másoknak egészségügyi gondot okozott.

Én afelé hajlok, hogy kerülni kell a szélsőségeket, de több diétában vannak olyan dolgok, amiket érdemes lehet megfontolni. Én például candida diétát csináltam, aztán átvettem testépítő táplálkozásból is dolgokat, amitől javult az egészségi állapotom, de még mindig nem volt olyan, mint elvártam volna. Most elhagytam minden gabonát, és rengeteg gyümölcsöt eszek, amit a candida diéta szerint elvileg nem lenne szabad. Ennek ellenére a candidám nem lángolt fel, sőt talán még javult is. Ezt az ún. SCD diétából vettem át, ami tilt minden összetett szénhidrátot. De nyers vegán cikkekből is olvastam dolgokat, amik szimpatikusak, így innen is veszek át dolgokat, pl. zöld leveles zöldségeket rakok időnként a turmixomba. Persze a vegán része nem érdekel, mert az én véleményem szerint a hús szükséges a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz. Aztán érdemes olyan dolgokat is figyelembe venni, hogy szénhidrátot és telített zsírokat ne fogyasszunk együtt, vagy normál étkezés után ne együnk egyből gyümölcsöt.

Emellett én a tejtermékeket még eszem, de csak kemény sajtot, és saját készítésű, hosszan fermentált joghurtot, amit hamarosan szeretnék kecsketejből készültre váltani.


Tehát szerintem a sok olvasás, és a különböző tápanyagok elhagyása/beiktatása, azaz a próbálgatás lehet a megfelelő megoldás, hogy megtaláld a számodra megfelelő táplálkozást.

A másik fontos összetevő a mozgás. Sportolj valamit rendszeresen, súlyzózz, bringázz, gyalogolj, fuss, vagy ami neked szimpatikus. A depresszióra nagyon jó hatással van, ezt saját tapasztalatból mondom.

2015. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat:D
2015. ápr. 25. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Először is érdemes lenne egy 9 napos tisztító-méregtelenítő programot csinálnod.Kitakarítani a szervezetedet, mint a lakást a nagytakarításkor.Ezzel megalapozni, majd utána folytatni az életmódváltást.Ebbeg sokat segíthetnek a gyógynövények és természetes anyagok.Nagyon jó tapasztalatok vannak ezzel a programmal.A depresszióra is jól használhatók.Milyen jellegű táplálkozási zavaraid voltak? Sok sikert és kitartást!
2015. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Anorexiás voltam, kis ideig bulimiás, majd maradtak csak a falásrohamok. Ezekből gyógyulgatok. Köszönöm a jókivánságodat! :D
2015. ápr. 26. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes lenne megnézned az említett programokat. Megvan az orvosi hátterük is.Akkor jó irányba haladsz.Ebből a helyzetből kijönni igencsak kell a kitartásod.Csak így tovább!
2015. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Minden nap egy korsó sőr,

S orvos nem kell már többszőr.

2015. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Heti öt önkielégítés megelőzi a prosztaa rákot (de hetente csak ötszőr szóval hétvégén pihenés van :D).
2015. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!