Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért rossz a génkezelt vetőmag...

Mért rossz a génkezelt vetőmag (pl kukorica)?

Figyelt kérdés
ha jól tudom, ellenállóbb lesz tőle a növény így nem kell annyi gyom-rovarirtót használni.

2015. ápr. 30. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hmmm.. miből gondolod, hogy nem kell annyi vegyszert használni?


Nekem azért rossz a gmo vetőmag, mert amíg megbízom a növények eredeti alkotójában (és így is vannak halálosan mérgező növények), továbbá bízom a géntechnológiák alkalmazása előtt kinemesített zöldségek egy nagy részében, addig nem bízom azokban, akik ma géntechnológiát használnak.


Ennyire egyszerű, én nem várnám meg, hogy kiderüljön miért káros igazán a génkezelt vetőmagból származó termés, nem várnék arra, hogy a korrupt tudomány eloszlassa az aggodalmakat, hiszen nyilván annak az igazát fogják kiemelni, akinek több pénze van.


Ennek ellenére egy magyar biokémikus professzor gmo burgonya káros hatásaival kapcsolatos kutatásait és a botrányt elég jól eltussolták, na erre gondoltam korrupt tudomány néven. (de az interneten találhatók ezzel kapcsolatban információk, csak éppen egy gmo témájú egyetemi előadáson nem beszélnek róla, mainstream média nem beszél róla stb.)


Felmerülő problémák amúgy a gmo növények által termelt méreganyagok bejutása a szervezetünkbe és a módosított génállomány bejutása a szervezetünkbe.

2015. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A génkezeltet állandóan vetni kell így évek múlva nem olcsóbb . A génkezelt körül a természetes közeg kivonul így az élő világ sínyli meg a jelenlétét . A génmódosított gabona DNS-ét vipera és skorpió méreggel bontják ez a fogyasztó állatba emberbe végez rombolást . A manipulált növény szerkezete balra forduló ami természet ellenes és nem hasznosítjuk . A tömegtermelés és a műtrágya elterjedése a fő gond . Pihentetést és a természet térnyerését kell biztosítani , visszatérni a trágyázásra és biokomposztokra . A leírtakat Spektrum Natgeo és Ozonetv-n Discoveryn többször leadták .
2015. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy gondolod, hogy sok millió dolláros költséggel kifejlesztenek valamit, a ROSSZ?

Direkt úgy csinálják, hogy rosszabb legyen, mint az eredeti? Nem értem... szerinted ők hülyék?


Jogdíjat persze szednek érte, milyen meglepő... de már vannak 15 éve kifejlesztett típusok, arra már lejárt a jogdíj. Egyszer megveszed, akárhányszor vetheted.

2017. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!