Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Donor pénzért? (Kérdésed túl...

Donor pénzért? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A szervkereskedelem ugye legális, de ha keresek valakit, akinek nagyon kéne az új szerv, megbeszélünk egy összeget, ő odaadja "csak úgy", én pedig jelentkezek donornak hozzá akkor az úgy megoldható? Nem derülne ki? Vagy ez így legális, hogy "csak" odaadja a pénzt, mintha nem is ezért adná, én meg megyek donornak?
2015. máj. 1. 18:24
 1/6 A kérdező kommentje:

"A szervkereskedelem ugye legális"


illegális*

2015. máj. 1. 18:24
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Gondolom biológia óra helyett a suli mögött lógtál inkább. Arról hallottál már, hogy a door szervet nem fogadja be csak úgy simán pl. a gazdaszervezet?
2015. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ez volt a kérdés.


Gondoltam ez egyértelmű, hogy csak akkor, ha megfelelő donor vagyok.

2015. máj. 1. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

A szervkereskedelem illegális. Ha donor akarsz lenni, az megoldható legális úton, ha nagykorú vagy.

Ha pedig a pénz miatt csinálnád, jobb, ha elfelejted.

2015. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Max az egyik veséd vagy a májad egy részét adhatnád el, de gyanítom, hogy a kapott pénz utána elmenne a rehabilitációdra. És akkor ott lennél pénz és egészség nélkül.

Inkább örülj, hogy megvan mindened!

2015. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ez így legális, hogy "csak" odaadja a pénzt, mintha nem is ezért adná, én meg megyek donornak?"

Ez olyan, mintha az utcasarki hölgynek "csak" odaadnád a pénzt, mintha nem is azért adnád, ő meg lefeküdne veled.

Mindkét esetben nyilvánvaló , hogy miért adták a pénzt.


Amit te akarsz csinálni, az ugyanúgy illegális, mint a szervkereskedelem:

[link]


Különösen ajánlom figyelmedbe az alábbi részt:

"1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről

7 173/I. § (1) Aki emberi gént, sejtet, ivarsejtet, embriót, szervet, szövetet, halott testét vagy annak részét jogellenesen megszerez, vagyoni haszonszerzés végett forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2015. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!