Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egyáltalán bármi köze a...

Van egyáltalán bármi köze a magasságnak a genetikához, vagy az egészséges életmódhoz?

Figyelt kérdés

Csak mert apukám 196 cm, anyukám 175 cm és én pedig 17 éves fiú létemre, mindössze 171 cm vagyok... :(

Pedig sem én, sem senki a közvetlen közelemben nem dohányzott sohasem. Nem iszom alkoholt és sportolok (mindig is sportoltam), mind fizikailag, s mind szellemileg leszoktam magamat fárasztani, ugyanakkor szánok időt a pihenésre, regenerálódásra. Összességében nagyon egészségesen élek.

Viszont egy ismerősöm akinek az apja is csak kb. 165 cm, az anyja pedig alig van 150 cm fölött 18 éves korára elérte a 182 cm-ert. Pedig Ő nulla éves kora óta passzív dohányos, az apjának, az anyjának és a nagyanyjának köszönhetően... Amúgy maga a srác is 13-14 éves kora óta napi 2 doboz cigivel él.


Szóval nem értem.



2015. máj. 4. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A magasság genetikailag van kódolva, az életmódtól függ.
2015. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Genetika nem csak a szülőkre vezethető vissza, hanem nagyszülőkre és egyéb felmenőkre is.
2015. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*nem függ, ####ért nem lehet választ javítani gyakorin, legalább 1 percen belül...
2015. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!