Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy elfogadjam...

Mit csináljak hogy elfogadjam a szemüvegemet?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, már 6 éve van szemüvegem. Nincs vele semmi bajom, sőt még szeretem is, de olyan rossz a szemem, hogy attól tartok felnőtt koromra megvakulok :'( Elég vastag kell, és én utálom, hogy ilyen vastag. Nem tudok vele mit csinálni, és egyre rosszabb. Bár mondjuk azt mondta az orvos, hogy addig romlik ameddig növök, de nem tudom. Anyukám nem engedi a kontaktlencsét, és nagyon félek a vakságtól. Mondjuk valószínűleg nem leszek vak, de így is rossz:( Rosszul érzem magam, mert vastag, (nem annyira mint a szódás szifon, de vastag), és nem látok :(


Pedig alapjáraton nem vagyok csúnya, már sokan próbálkoztak nálam, jelenleg is van egy pár gyerek aki nagyon szeret.


2010. febr. 23. 19:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem attól nem vakulsz meg, mert a bátyámnak is nagyon vastag a szemüvege már kicsi kora óta. Mégsem vak. Lehet kapni vékonyított lencséjű szemüvegeket is. :) És a szemüveg néha öltöztet. ;)
2010. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is szemüveges vagyok, lennék?! de én nem is hordom a szemüveget csak vezetéshez.

Én jobban látom ha szabad a szemem ahol lehet, és én annyi változást nem tapasztaltam szemüveg nélkül mint szemüveggel egy év alatt.

Sok okos mondja hogy csere stb, az is csak a pénzre megy, nálam ez nem jön össze. Sokkal jobban szeretem ha "szabad" a látásom. megvakulni meg csak nem fogsz :D

2010. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen tudom, szeretem is, kiegészítőnek is lehet használni :)


De annyira félek ettől, mert 6 éve még nagyon vékony volt... de most asszem már -4 -es :'( És most megint romlott.

2010. febr. 23. 19:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Hanyas a szemüveged? Kontaktlencse vagy 10 dioptriáig van. Ezt már elérte? ha még nem, akkor esetleg megérné váltani arra, mert a rossz közérzeten változtatni kell. Nekem 7es a szemem, és kontaktot hordok, mert tényleg vastag, kicsinyíti a szemem, de más oka is van: ha nem árnyékolom a szemem állandóan, akkor kifolyik a fénytől :( Még télen is, és a sötétedő szemcsi sem vált be, napszemüveget hordok állandóan, ha szabadban vagyok.


Szóval próbáld ki a kontaktot, adnak egy hetes próbalencsét, ami ingyenes, ha nem válik be, akkor kidobjátok, és nincs semmi költség, meg kötelezettség. Ha beválik, akkor meg hordod otthon.

Sajna tény, hogy kb 22-23 éves korig romlik a látás, nekem is most állt meg (25 vagyok) vagy 1 éve.

Műteni is csak akkor lehet, ha már nem romlik.

Szóval ha az emberek szeretnek, akkor mindegy nekik, hogy milyen a szemüveged, dobj alá egy jó kis sminket, oszt helló :)

2010. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szemüveg nélkül a monitoron még a nagy betűket sem látom, sőt a billentyűjet sem.
2010. febr. 23. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a -4 es nem vastag, bebszéled. vegyél lencsét, ha zavar, de az egyáltalán nem vastag. Képzelj el engem a 7essel :(
2010. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
messze nem látok jól.
2010. febr. 23. 19:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most csak az egyik -4-es, a másik -5 és feles, és ááá vagy -5 és -5 és fél, nem tudom, mert már régen voltunk szemésznél. De nagyon vastgag, és ezt mások is mondják.
2010. febr. 23. 19:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Az osztályomban szoktál mondani, hogy "Húú milyen vastag", és én ezt értem, de kicsit szarul esik :( Pedig nem bántásból csinálják.
2010. febr. 23. 19:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2,25 volt, most elvileg 1,8 és nem hordom a szemüveget. Én több változást látok abban ha nem hordja az ember állandóan csak ha végszükséges. Szemnek is kell megnyugvás.

De én régen találtam egy ilyennel foglalkozó oldalt, fórumot, sokaknak aztmondják működik. Már nem tudom hol volt, elszálltak a könyvjelzőim, de a googlebe a szemtorna szóra sokat kihoz... Remélem tudtam segíteni. Nem kell aggódni :)

2010. febr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!