Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek a tünetek...

Szerintetek ezek a tünetek egyértelműen a cukorbetegség jelei? Ha igen akkor mitől kell nagyon félnem?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak az életemben, amikor nagyon sok édességet kívántam és szinte elvonási tüneteim voltak ha nem kaptam meg. Kényszert éreztem és ehhez képest nem híztam semmit. A végbelem erősen viszket, viszketett. Édesség fogyasztása után kesernyés szájízt éreztem.

Egyszer este sok édesség elfogyasztása után a vércukormérő 8,5-öt mutatott, de kérdés az lehet-e ilyenkor reális értéket mérni.

Most már szinte három hónapja alig vagy egyáltalán nem fogyasztok édességet. Van-e lehetőség arra, amennyiben cukorbetegség gyanúja áll fönn, hogy lecsökkenjen vagy rajtam már nem lehet segíteni? Hogyan látjátok? Rettegek, de várom a válaszokat.


2015. máj. 12. 11:49
 1/5 klopusz ***** válasza:

A cukorbetegség tünetei:

[link]

2015. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"nagyon sok édességet kívántam és szinte elvonási tüneteim voltak ha nem kaptam meg" - a finomított cukor addiktív (függőséget okoz), ez önmagában nem a cukorbetegség jele. A kesernyés/kiszáradt szájízt/szájszagot a cukor vízelvonása okozza, ez a túl magas vércukortartalom jele (amit okozhat cukorbetegség is meg túl magas cukorfogyasztás is).

Egyél minél kevesebb cukrot és gyorsan lebomló szénhidrátot (fehér liszt), több zsírt és lassan lebomló szénhidrátot (krumpli, hajdina, _köles!_). A cukorbetegség is visszájára fordítható ezzel.

2015. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez minden, csak nem a cukorbetegség tünetei...
2015. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Ennek ellenére háziorvostól kaptam beutalót vérvételre. Azt nem tettem hozzá, hogy sajnos rengeteg folyadékot ittam akkor édesség elfogyasztása után. Viszont amióta lassan két hónapja szinte egyáltalán nem fogyasztok édességet, azóta sokkal-sokkal kevesebb vizet iszom. Remélem a legjobbakat.

Most már csak attól tartok. Amikor legutóbb készítettek vérképet akkor 1,5-el magasabb volt az össz bilirubin szint és a direkt bilirubin 0,7-el, a húgysavnál is volt egy csillag. Addig míg el nem megyek igyekszem minél több általatok írt terméket fogyasztani. Aztán reménykedjünk. Ha kijön a cukorbetegség, akkor sajnos nyilván nem visszafordítható.

2015. máj. 12. 17:46
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat. Csináltattam vérképet és szinte minden a referenciaértéken belül van. A glükózszint is teljes mértékben megfelelő. Gondolom ez mutatná ha cukorbeteg lennék vagy magas lenne a cukorszintem. Köszönöm akik hozzászóltak. Remélem ezek után nyugodt lehetek. Bár azt még mindig nem tudom, mitől kívántam annyira az édességet, mitől volt sok folyadékfogyasztás, kesernyés szájíz, végbélviszketés. De nem törődöm vele. Merem remélni, hogy a vérkép kimutatná.

2015. máj. 28. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!