Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt bármilyen műtéte...

Akinek volt bármilyen műtéte altatással, tud nekem mesélni az intubálásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jövőhéten lesz laparaszkópiás epekő műtétem. Tegnap beszéltem az altató orvossal, és nagyjából elmondta hogyan csinálják, mennyi idő lesz a műtét. Amin fent akadtam nem is a cső ami ki fog lógni az oldalamból, hanem az intubálás :( esetleg úgy veszik ki a csövet, hogy előbb felébresztenek? :(

Soha nem voltam kórházban, 4 hónapja a császár volt az első olyan amikor egyáltalán műtőben voltam. Sajnos a epehólyag kivétele már nagyon sürgősen indokolt szóval a műtét halaszthatatlan :(



2015. máj. 14. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Már alszol, mikor beteszik és még alszol, mikor kiveszik.
2015. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. máj. 14. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Bebódítanak gyógyszeresen, majd egy laringoszkópot félig ledugnak a torkodon, amellett bevezetik a tubust és felfújják a rajta lévő mandzsettát, hogy a helyén maradjon. A műtét vége felé a mandzsettát leeresztik, és még bódult állapotban-ha lélegzel rendesen-kihúzzák. Nem leszel a tudatában, nyugi. Utána olyan érzés mint egy pici torokgyulladás.
2015. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 17 évesen volt vakbélműtétem, nem is tudtam róla, hogy csövezni fognak. Műtét után mondtam a nővérkének, hogy nagyon fáj a torkom, és ő mondta, hogy ne csodálkozzak. :D
2015. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fogod èrezni, nem vagy magadnàl amikor beteszik meg kiveszik. Azèrt elèg horror lenne, ha èbren még bent lenne :)
2015. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. máj. 16. 20:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Horror volt mert a csővel ebresztettek :( de kibirhato volt :)
2015. máj. 22. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!