Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki hasonló...

Van itt valaki, aki hasonló fülrecsegést tapasztalt? (hangfelvétel)

Figyelt kérdés

Mi okozhatja? Mit lehet tenni ellene? Hangfelvétel:

https://www.youtube.com/watch?v=1fQWpiOFrQY



2015. máj. 18. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Váladék a belső fülben. Okozhatja megfázás, allergia.
2015. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A fülben található váladéktól hogyan szabadulhatnék meg?

Magától nem múlik el, évek óta ilyen (allergia szezonon kívül is, megfázás nélkül is). Okozhat gondot, ha huzamosabb ideig (évekig) ott marad?


Egy kis kiegészítés:

Az orrlégzésem nem tökéletes, főleg a recsegő oldalon gátolt. Régóta orrsövényferdülésem van, de eleinte nem okozott ilyen tüneteket. Az orrnyálkahártyámat folyamatosan száraznak érzem. A szaglásom szörnyű (nem dohányzó, 23 éves vagyok). Pár éve több alkalommal is volt arcüreggyulladásom.


Az alábbiak már csak laikus okfejtések a váladék eltávolításról, valószínűleg teljesen szakszerűtlen elvekkel. (Az utókornak: senki ne próbálkozzon ilyesmivel otthon, ez csak elméleti útkeresés.) Mindegyik módszer abból indul ki, hogy a váladék a középfülben van, konkrétan a dobüregben és a fülkürtben. (Ha az előző válaszában nem elírás a belső fül, akkor nincsen ötletem.)


1. A fülkürtömet ki tudom nyitni akaratlagosan, és az orrüregemen keresztül (Neti kancsóval) fertőtlenített vizet is tudnék juttatni a belső fülembe, de szerintem ez a fajta kimosás többet ártana, mint használna. Hiába fertőtlenített a víz, az orrüreg nem az, így azon keresztül áthaladva már a víz sem steril. Ráadásul ha összeszűkült a fülkürtöm, akkor az öblítés után a belső fülben hátramaradó víz szintén gondot jelenthetne. A túl nagy víznyomás pedig valószínűleg eleve nem a hallócsontocskák álma... Jól gondolom, hogy ez halva született irány, vagy valahogyan alkalmazhatóvá alakítható?


2. A dobhártya kizárja a másik irányból történő megközelítést. Bár végső soron a bemetszésével eleve kitisztulhatna a dobüreg, és talán egy vékony és steril cső használatával a fülkürt közvetlen kiöblítése is megoldható lenne erről az oldalról. De egyrészt nem szívesen lyukasztanám ki a dobhártyámat, másrészt nem hiszem hogy az orvostudomány alkalmazna a leírthoz hasonló fülkürt tisztító módszert. Létezik ilyen megoldás, vagy eleve rossz az ötlet?


3. A fizikai eltávolításon kívül pedig csak biológiai jut eszembe, de ehhez ismerni kellene a belső fülben található folyadék összetételét. Nem tudok semmit a fertőzésekről, de ha pl. valami oda nem illő baktérium telepedett meg a fülkürtömben, akkor azt valószínűleg más szerrel lehetne eltávolítani, mint egy vírust. (Egyrészt uszodában is sokszor került víz az orromba, másrészt akad pár másik ötletem is...) Egy korábbi torokváladék mintám negatív volt, de szerintem épp az a gond hogy a dobüregből/fülkürtből nem folyik le, így onnan nem is mutatható ki. Lehet mintát venni közvetlenül a fülkürtből (pl. valamilyen orron keresztüli diagnosztikus endoszkópiával)? Hasznos tudni, hogy milyen váladék van a középfülben?


4. Az orrsövény műtét lenne a legutolsó amit választanék, és kizárólag akkor ha komoly kockázatot jelentene recsegő füllel élni.

2015. máj. 19. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!