Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18. hetes ultrahangon kinek...

Chibi1993 kérdése:

18. hetes ultrahangon kinek volt hasonló, vagy esetleg tud e valaki erről mondani valamit?

Figyelt kérdés

Ma voltam 18. hetes ultrahangon a következőt állapították meg :A szív üregrendszere biztonsággal nem ítélhető meg 10 nap múlva kontroll javasolt.Azt mondta a doki hogy nincs semmi baj, de szeretne egy kontrollt. Itt most egyáltalán nem láthatta, mert úgy fordult a baba, vagy tényleg nincs is rendes szívürege? A szívmüködése:ritmusos szívmüködés.Meg van egy olyan mondat hogy subcutan oedema nincs -ez mit jelent?A nemét sem mutatta meg mert a köldökzsinór pont a lába között volt :D de most nem is az a legfontosabb számomra csak hogy meg nyugodhassak hogy minden rendben a picivel..

köszi a választ 18+4km



2015. máj. 12. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg úgy fordult a baba, hogy nem láthatta jól. Valószínűleg látott is belőle valamit, különben nem 10 nap múlva rendelt volna vissza, hanem 1-2 nap múlva.

Ha nincs üregrendszere akkor nincs jó szívhang.

2015. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ,igen mondjuk logikus,hogy ha nem lenne szívürege nem lenne jó a szívműködése ,csak mikor mondta a doki nagyon megijedtem mert az apuka szívbeteg és hirtelen nem tudtam mit jelent,hova tegyem a dolgot,mást mindent rendben találtak.most a választ olvasva kicsit megkönnyebbültem.
2015. máj. 12. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen betegsége van a párodnak, de mondd a dokinak és ha örökletes akkor lehet, hogy elküld magzati szív UH-ra. Általában 20. hét után lehet menni, tehát nem vagytok semmiről lemaradva.


Ja a subcutan oedema nincs ... arról annyit sejtettem, hogy jó, mivel a subcutan bőr alattit, az oedema meg vizenyőt jelent. Kicsit utánanéztem. Ha lenne, az a szív elégtelenségre utalna.

Jó dokid van, alaposan körbejárta a témát, úgyhogy nyugi :D

2015. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
páromnak Atriális szeptum defektusa van vagyis volt mert azóta már megmütötték szerencsére,attól féltem a pici is örökli,természetesen inkább százszor mászkálok dokihoz de mondják azt hogy minden rendben. :)
2015. máj. 12. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!