Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy szokhatnék vissza? SOS

Hogy szokhatnék vissza? SOS

Figyelt kérdés

Alvászavarral küszködöm, hajnalba vagy reggel tudok elaludni. Ha dolgozni megyek nem tudom magam kialudni, sokszor van az hogyha korán kell kelnem akkor egy percet nem alszom, csak ha hazaértem. Esténként nagyob sokat agyalok mindenen ès igy nem tudom kikapcsolni az agyam. Kérlek adjatok tanàcsot mit tehetnék, már nagyon régóta van ez!


20/L



2015. máj. 22. 02:43
 1/4 anonim válasza:

Altató, nyugtató, relaxáció. Velem is ez van évek óta.

Csak legalább nekem a munkán jár az eszem alvás helyett. Így gyakorlatilag amennyit vesztek a fáradtsággal, azt visszanyerem az alvás helyetti gondolkodással.


25/F

2015. máj. 22. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is évekig ez volt a problémám, és erre csak egy megoldás van:

NE feküdj le amikor hazaérsz! Akkor se ha előtte már 24 órája nem aludtál. Foglald el magad, menj el inkább sétálni vagy bármi ami ébren tart. Ess át a holtponton, és akkor feküdj le amikor kell (hogy 8 órát tudjál aludni reggelig) pl. 22.00-kor.

Lehet hogy nem fogsz tudni rögtön elaludni és kell majd néhány nap - akár 2 hét is - az átállásra, de hosszútávon megéri.

Először durva lesz, de át kell így programoznod magad.

És ami még nehezebb: hétvégén is próbálj hasonló időben lefeküdni és felkelni. Persze a hétvége arra való hogy kipihend magad, szóval aludhatsz egy kicsit többet, meg fenn maradhatsz tovább, de ne legyen ez több 2-3 órás csúsztatásnál, mert akkor megint visszaállsz az eredeti ritmusra, ha fenn leszel 4-ig, aztán alszol délig.

Ha pl. hétközben ezentúl 22.00-6.00-ig fogsz aludni, akkor hétvégén aludj mondjuk 00.00-9.00-ig, és délután aznap se feküdj le.

Remélem tudtam segíteni, sok erőt és kitartást kívánok neked! 28n

2015. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, remélem beválik. :)
2015. máj. 26. 02:13
 4/4 anonim ***** válasza:
meditálj. Komolyan. Nekem segített kiűzni a felesleges gondolatokat, meg tanított úralkodni rajtuk, és nem a gondolat rajtam!
2015. júl. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!