Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokhatnek vissza a...

Hogyan szokhatnek vissza a husra? Milyen peoblemara utalhat a hus nem kivanasa?

Figyelt kérdés
Elso gyermekem szuletese elott nem volt problemmam a husevessel, de amikor 2 eves mult, meg a masodik babaprojekt elott 3 honappal husundorom lett. A verkep csak 9-es crpt mutatott, de azt izuleti gondjaimra mondtak. Nem birtam onnantol hust enni, a felbagottak szgaatol is hanyingerem volt. Harom honap mulva fogant meg a gyerekem, onnan meg masfel honapig vegetarianus voltam (tojast, tejtermeket ettem). Aztan egy darabid megint ettem hust, de nem sokat, igyekeztem visszaallni, de csak par honap tartott, terhesseg vegeben es azota sem szeretem a hust, pedig a fiam mar 5 honapos. Van amikor legyurok par falatot, foleg ha erzem hogy hianyom van, de nem birok visszaallni. Valahogy taszit a nyers hus, belek, leolt tetemet gondolata es a gyomromnak is neheznek erzem, de vallom hogy az ember husevo es a szervezetem, kozerzete, nem lett jobb a vega eletmodtol sem, sot rosszabb es meg hiztam is sokat. Szeretnek visszaszokni, hogy gyozzem le ezt a psziches undort? Szerintetek ha nem fogllakozom azzal hogy nem szeretem a hust, csak elkezdem megint enni, akkor elobb utobb elmulik?

2014. jún. 14. 14:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, halat mindvegig gyakran fogyasztottam, de neha attol is el kell vonatkoztatnom, foleg ha egeszben van sutve, nem file
2014. jún. 14. 14:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ember NEM húsevö, hanem MINDENEVÖ!!! A kettö közt nagy különbség van.


Ha nem kívánod a húst, de tejtermékeket meg tojást eszel, semmi hiányod sem lesz, föleg úgy, hogy idönként halat is fogyasztasz. A felvágottak viszont nem húsból vannak nagyrészt, ami szag ezeknél ellenszenves, az nem ahús, hanem a különféle adalékok szaga.


Attól nem hízik senki, hogy nem eszik húst, és nem fontos viszaszokni.


De ha neked fontos, akkor keress meg egy pszichológust, aki segít megtalálni a valós okát az ellenszenvednek.

2014. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kivizsgálás sem árt, ha minden húsfélétől és húsból készült ételtől nagymértékben undorodsz. Csak a biztonság kedvéért. Nagymamámnál ez volt a Hodgkin-kór első tünete.
2014. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Terhesseg alatt volt sok ver es vizeletvizsgalat, nem mondtak semmit hogy baj lenne
2014. jún. 14. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy darabig ne próbálkozz húsevéssel. Ha megkívánod, akkor majd eszel, addig nincs értelme erőltetni. Egyél változatosan!
2014. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!