Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fantom fájdalom teniszkönyök...

Gyümölcskosár kérdése:

Fantom fájdalom teniszkönyök műtét után 4 hónappal?

Figyelt kérdés
Hallott valaki ilyesmiről? Mert nekem idén februárban műtötték másodszorra a könyököm, és még mindig fáj. Azt mondta ma az orvosom ez fantom fájdalom, de sebészileg rendben van. Na de eléggé fáj. Azt mondja nem lenne rossz fájdalom ambulanciára mennem. Kis keserűség maradt bennem mert azt is mondta az orvosom, hogy nem tud már vele mit kezdeni. Akkor már mindig fájni fog? Nem lehet a könyököm rendbe hozni sehogyan sem?
2015. jún. 4. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy volt kollégámnak javasoltak műtét előtt egy akupunktúrást, a kezelések után nem kellett műteni.

Nekem is volt. Előbb valami "könyök kőtőt" ajánlott az orvos. Külön méretre csinálták horribilis pénzért, de inkább rontott, mint javított. Végül csak "melegítettem" a könyökömet -ügyelve arra, hogy éjszaka se legyen szabadon-, ma már csak néha érzek enyhe fájdalmat, ami emlékeztet a korábbi problémára.

2015. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor még szerencséd is volt, hogy megúsztad a műtétet! Nekem kétszer kellett műteni, mert elsőre nem sikerült jól. Az orvosom szerint másodszorra jól sikerült. De még mindig eléggé fáj, olykor beleszúr a könyökömbe. Arra is gondoltam, hogy a változó időjárást is megérezheti. Mondjuk én már 3 éve kínlódtam erős fájdalmakkal. Műtét előtt kaptam összesen: 10 szteroid injekciót, de ezek nem értek semmit. Én is kenegettem, melegítettem, könyökvédőket használtam. De semmi nem segitett. Szóval nekem muszáj volt műteni. Csak azt nem tudom meddig fog még fájni, pedig már 4 hónapja műtőttek.
2015. jún. 8. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Jobbulást kívánok Neked.

Még annyit, hogy ma elkezdtem kutatni, s megtaláltam a könyökvédőn kívűl egy csuklóvédőt is, amit akkor javasolt az orvos. Az sem segített. Sőt, valami gumi "maszírozó" göbök vannak rajtuk, amik direkt irritáltak, azaz tálán pár napig bírtam viselni őket. A folyamatos melegen tartás néhány hónap után hatott. Ha éjszakára véletlenül szabadon hagyom (kb. 22 fok alatt), illetve "megfázik", akkor pár napig megint érzékeny egy pont a könyököm külső felén, ami kisugárzik az alkaromra. Úgy évente egyszer előfordul.

2015. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az akupunktúrának azért utána néznék a helyedben. Kollégám már egy gyufásdobozt sem bírt felemelni az asztalról, s tökéletesen rendbe jött. -Igaz néhány éve már nem találkoztam vele, de vagy 10 évig nem volt semmi baja.
2015. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért az akupunktúrásnak előbb nézz utána. Nejem elment egy fogysztó akupunktúrára, s hiába figyelmeztettem, hogy ez már túlzás, amennyit eszik, a válasz az volt, hogy az "orvos azt mondta, hogy most már annyit ehet, amennyit akar". 15 kiló plusz után az orvos azt mondta neki, hogy "bocs, nem az étvágytalanító pontot találtam el".
2015. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló. Köszönöm! Minden kedves válaszolónak köszönöm, hogy irtatok! Az akupunktúrának majd utána nézek, csak az a baj, hogy az nagyon drága kezelés. És sajnos nekem erre nem futja. :( Valami más megoldás kellene.
2015. jún. 9. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is iszonyú fájdalmaim voltak hónapok óta a könyökömbe. Semmilyen kezelés (fizikó, injekciók, krémek, pihentetés, gyógyszerek) nem használt. Az orvos azt mondta, az utolsó lehetőség az rtg besugárzás (nem lézer, mert az már volt és semmit nem ért) pár alkalommal, aztán műtét, ha nem javul. Körbekérdeztem és a környezetemben már többeknek volt ezzel csak jó tapasztalata. Elkezdtem én is. A 2. alkalom után sokat javul, de nagyon sokat. Kb. még 1-2 alkalommal kell mennem. Ma reggel már úgy keltem fel, hogy nagyon jól hajlik és nem nyíllal bele a fájdalom. Talán érdemes lenne ezt a lehetőséget is megbeszélni az orvosoddal.
2015. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fantom fájdalom teljesen más. A doki hülyeséget mondott, csak le akart rázni. A fantom fájdalom eltávolított végtag után keletkezhet, de neked megvannak a végtagjaid. Ha fáj a műtéted óta is, akkor azt nem jól csinálták valószínűleg. Jó duma ez orvos részéről, mert ha nem tud mit tenni, akkor így könnyebb megszabadulni a betegtől, mint átgondolni újra a lehetőségeket és segíteni neki újra.
2015. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!