Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kelek éjszaka arra,...

Miért kelek éjszaka arra, hogy fulladok?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban van, hogy felkelek éjszaka és azt érzem, hogy fuldoklok, mintha nyomná valami a tüdőmet, torkomat. Olyan mintha alvásparalízisem lenne, csak teljesen éber vagyok. Csak nyöszörögni tudok és fel kell ülnöm, hogy levegőhöz jussak. Mostanában nagyon stresszes és letört vagyok, lehet, hogy az is közrejátszik?

2015. jún. 7. 02:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, és próbálj magasabb párnát tenni, az is megkönnyíti a légzést. Éjszakai hangulatvilágítás van, vagy töksötétben alszol? Nekem az is belejátszik, így nálam mindig van valami fény.
2015. jún. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
etleg sok cigi...
2015. jún. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván a stressz is közrejátszik.

Próbáld kiiktatni, vagy legalább minimalizálni az életedből, így az éjszakáid is nyugodtabbak lesznek.

Mi a baj egyébként? :)

2015. jún. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy alvási apnoéd van. Ez egy nem olyan ritka kórkép, aminek a lényege, hogy alvás közben néhány másodpercre leáll a légzés.


Menj orvoshoz, ezt érdemes felderíteni! És ameddig ez nem oldódik meg VÉLETLENÜL SE vegyél be semmilyen benzodiazepin származékot - frontin, xanax, dormikum, stb. - mert qrva nagy baj lehet belőle! A benzodiazepinek mellékhatása légzésdepresszió, ami súlyosbíthatja a helyzetet.

2015. jún. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!