Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tud egy gyógyszer (Ketile...

Hogy tud egy gyógyszer (Ketilept) hizlalni, ha nem tartalmaz kalóriát?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy az antipszichotikumok (így a Ketilept, Seroquel is) hizlalnak. Hogyan lehetséges ez?


Úgy értem, a szervezet a túl sok bevitt kalóriát tárolja el zsírként, nem? Ha én keveset eszem, akkor a gyógyszer, hogy tud "zsírt termelni"?


Azt értem, ha nagy étvágyat csinál, sokat kajálok akkor hízom, de ha keveset eszem, akkor hogyan működik ez?



2015. jún. 13. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tud kalóriát termelni, de a testre hathat valami úgy, hogy a kalóriaégetés lesz kisebb, lassul az anyagcsere, ilyesmi. Bevallom, a gyógyszerekhez nem értek, de mi mást csinálna? A hízáshoz kalóriatöbblet kell, s ha a bevitel fix, a másik oldalt kell rontani valahogy. Már ha bizonyos gyógyszerek ténylg hizlalnak, fix bevitelnél is, akkor csak ezt tehetik.

Bocs, remélem egy szakértőbb is beesik majd... Én csak logikusan próbálok gondolkodni.

2015. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egyrészt a hormonháztartásba is belepiszkálhat, másrészt valóban belassítja az egész szervezetet, magyarán, ha az ágyban fekszel tőle egész nap, nem égetsz el annyi kcal-t, mintha jössz-mész.
2015. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lelassítja az anyagcserét.
2015. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chuckyhawk ***** válasza:

Vizesít!!!ketilept különösen.Viszont nem annyira bántja a hormonokat!tiapridal nem hizlal nem vizesít de borzasztóan hat a hormonokra.különösen nőknél.

De ugyanugy néhány antidepi is.nálam pl:Mirtazapin(Egész nap ettem)ja meg 16 orát aludtam.

2017. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!