Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lúdtalp: ugyanazt jelenti,...

Lúdtalp: ugyanazt jelenti, mint a boltozatsüllyedés?

Figyelt kérdés

Boltozatsüllyedés van hosszanti és haránt, ezek valamelyike a lúdtalp?


És melyik a bokasüllyedés (más néven)?


Vagy ez mind ugyanaz?



2015. jún. 14. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lúdtalp némileg eltérő formái:

1. bokasüllyedés :a hosszboltozat süllyed

2. harántboltozat süllyedés

3. lapos láb: (mindkét lábboltozat egyaránt süllyed)

2015. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 14. 18:31
 3/11 A kérdező kommentje:
ó, bocs, de ha ilyen profi vagy, kérdezhetek még? Tornával korrigálhatóak ezek a deformitások szerinted?
2015. jún. 14. 18:33
 4/11 anonim ***** válasza:

A te korodban csak a cipőbetét jöhet szóba és a kitartó "kavicsokon-járás"- féle talpmasszázs.


Nem az első voltam.

2015. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor is, ha elég hajlékony vagyok és nincsenek rajtam nagy izmok?

2015. jún. 14. 20:19
 6/11 A kérdező kommentje:

És a "kavicsokon-járás" mit tud tenni? Azon kívül, hogy serkenti a vérkeringést és a reflexpontokra is hatással van. Erősíti az izomzatot?


Mindjárt mellékelek képet, hogy milyen a lábfejem. Még vissza tudsz nézni ide?

2015. jún. 14. 20:22
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Általában igyekszem úgy tartani a talpaimat, hogy ne legyen teljesen lesüllyedve a hosszanti boltozat, így a bokák sem süllyednek le.

Az első négy képen azt láthatjátok, hogy ilyen módban tartom azokat, majd a további fotók azt az állapotot mutatják, ahogyan akkor állnak, ha elengedem az izmokat.


Így még van esély szerintetek a korrigálásra? Nincsenek "fixálódva" az izmok.

2015. jún. 14. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. necces.. Mióta hanyagolod? Mármint mióta van lúdtalpad? Az a gond, hogy nem vagyok ortopédus, max ő tudja megmondani, kezelhető e. Egy idő után a szalagok is zsugorodnak, később pedig csontos merevség is kialakul. Az izmokat kéne erősíteni, a kavicsokon járás nem rossz, és a lábujjaiddal próbálgass felvenni vmi tárgyat a földről.
2015. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mióta: gyerekkorom óta, de azt nem tudom, hogy hány éves korom óta, majd megkérdezem anyumat, hátha ő emlékszik.

Azt tudom, hogy amikor olyan 13 éves lehettem, írtak fel betétet, fém volt és egy fém tüske tüske állt ki az alján az eszközből (ezzel lehetett rögzíteni a cipőbe). Nekem ez a kinézet nagyon rémisztő volt gyerekként. Nem nagyon hordtam...

Mostanában olvastam olyanokat, hogy jobb (bizonyos esetekben), ha nem hordja ez ember, mert az is csak arra késztetné a talpat, hogy ne fejlesszen izmokat.

Ma még teszek fel 1 képet, mert a tegnapiból nem biztos, hogy jól ki lehet nézni, amit mutatni szeretnék.

És nagyon köszönöm az eddigi segítségeteket!

2015. jún. 15. 06:42
 10/11 A kérdező kommentje:

Olyan csontos merevség, amiről írtál, szerintem még nem alakult ki!

Na majd akkor még jövök a képpel.

2015. jún. 15. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!