Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segitseg! Mit csinaljak ha...

Segitseg! Mit csinaljak ha nem aludtam egesz ejjel semmit es masnap erettsegi nyito?

Figyelt kérdés
Egesz nap tanultam, delelott 10-tol hajnal fel2-ig. Holnap van az erettsegi nyito (remelem nem holnap felelek). Mar megprobaltam mindent, de egyaltalan nem vagyok almos. Reggel 4 van es nem tudom eldonteni, hogy most probaljak aludni meg 2 orat vagy menjek egyenesen a zuhanyzohoz es tusoljak egyet. Ha netan nem holnap kerulnek sorra es lenne meg egy egesz napom mit tegyek, hogy tudjak a tanulasra koncentralni ugy, hogy kozbe nem alszom el a tetelek folott? Van valami modszer, hogy legalabb egy nap eber tudjak meg lenni? Ha nincs mas az jo otlet lenne, hogy aludnek holnap legalabb 5-6 oraz napkozbe es ejszaka tanulnek? Nagyon kerlek segitsetek, teljesen ketsegbe vagyok esve.

2015. jún. 15. 04:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, valami van a levegőben (az időjárásban), mert én se bírtam aludni. Én is érettségire megyek. Jobb ilyenkor nem erőltetni, mert csak frusztrál. Ébredj fel, kezdd el a napot.

Pihenj nap közben, és semmiképp nem ajavsolom az ilyeneket, hogy délelőtt tíztől hajnal kettőig tanulj. Az agyadnak mindegy, ennyi tanulást nem bír hatékonyan végigcsinálni, csak a rövidtávú memóriádba tuszkolod az infót. Biztos sokat tanultál, ha friss vagy, több mindenre fogsz emlékezni, mint ha ész nélkül tanulsz napokig.

2015. jún. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyik osztalytarsam is egesz ejjel fent volt. Sose volt meg velem ilyen. Remelem hasznalhato lesz ma az agyam, ugyanis elirtam, hiszen ma lesz erettsegi nyito.
2015. jún. 15. 05:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Na hogy ment, ma kellett menned?
2015. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hala istennek nem:) holnap leszek. Folytatom a tanulast, mert meg van par tetelem, de korabban lefekszem, az biztos. Most nem felek attol, hogy ejszakazni fogok.
2015. jún. 15. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!