Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés miatt...

Pajzsmirigy alulműködés miatt pattanásosságot mi mulasztotta el?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta küzdök a pattanásokkal a homlokomon, menzesz alatt máshol is. Fél éve diagnosztizálták a pajzsmirigy alulműködést + pcos, inzulinrezisztencia. Diétázom, szedem a gyógyszert és mozgok, de a pattanások nem múlnak, pedig minden más tünetem egyértelműen javul.

Készülök bőrgyógyászhoz is, de még idő, mire eljutok hozzá, ezért kérdezem, hátha: mi mulaszthatná el?


Már mindennel próbálkoztam, annak idején bőrgyógyász is látott, felírt kencét, de semmi. Házi pakolásoktól manna szappanig, krémekig... Semmi nem használ.



2015. jún. 17. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Zsíros ételekről szokj le, tehát se zsíros hús, se zsíros kenyér, tepertő, ezáltal nem zsírosodik a bőröd, és nem lesz tág a bőröd közötti lyukak (pórusok).

Ha ilyenem van, akkor arcszesszel kenem azt a részt óránként, éjjel már nem, nálam 2 nap után leszárítja

2015. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség, a zsíros ételektől nem lesz zsíros a bőröd. Persze nem mindegy, mit eszel és mennyit, de azért ne találjunk már ki ilyeneket. :D

Nem írtad, milyen gyógyszert szedsz, csak pajzsmirigyre vagy mást is? Mondjuk PCOS mellett én nem a pajzsmirigyre tippelnék elsősorban, az amúgy is könnyen kezelhető. A PCOS inkább okoz ilyesmit, és sajnos annak a kezelése sem a legegyszerűbb. Fogamzásgátló lehet jó hatással a bőrödre - már amíg szeded persze. De PCOS-ről millió és egy topik van már a neten, olvasgass mások tapasztalatairól, egyszerűbb, mint itt várni néhány véleményt. :)

Persze a probléma lehet független a fentiektől, simán lehet egy makacs fertőzés is. Akneroxidot próbáltad már? Vény nélkül is kapható, de olvass utána a használatának, mert elég gonosz szer tud lenni. Bőrgyógyász írhat fel sotretet, de sajnos a te esetedben valószínűleg csak addig tartana a hatása, amíg szeded.

2015. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első, nem eszem semmi zsírosat, voltak hosszabb diétáim is, de nem ezen múlik sajnos, de köszönöm!


Kedves második!

Köszönöm a válaszodat, elvileg a pajzsmirigy miatt van, de amúgy az IR-re is szedek gyógyszert, metformint. Sajnos fogamzásgátló miatt jött elő a pcos, többé nem vagyok hajlandó szedni, az csak elfedi a tüneteket, aztán ha abbahagyom, akkor kezdődik minden elölről, és amúgy is babát szeretnénk majd lassan.

Keresgéltem a neten is, de általában csak az a kérdés, hogy pattanás, és akkor jönnek a válaszok, hogy emiatt-amiatt lehet, és általában az a válasz, hogy pajzsmirigy miatt, és majd a gyógyszer segít. De hiába emeltük a dózist, a fő gond, ami legjobban zavart (libidócsökkenés) elmúlt, de most már ez zavar a legjobban, hiszen immár közel 10 éve szenvedek vele...

Utánanézek annak, amit írtál! :)

2015. jún. 18. 00:13
 4/5 anonim válasza:
A saballo, a gyógyszertárakban 3300 Ft körül van, a 60 db-osat kérd nyugodtan, nekem bevált, szép lett a bőröm utána.
2015. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A Saballo nem valami prosztatagyógyszer? (Rémlett, de rá is kerestem.)
2015. nov. 20. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!