Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 hónap köszörüléstől (elég...

3 hónap köszörüléstől (elég sok köszörülés, kézi köszörűgép. ) tönkre mehetnek egy kicsit a kezeim abból a szempontból, hogy nem fogok tudni olyan hegesztő varratokat csinálni, mint pl. előtte? . Vagy 3 hónap még nem igazán fogja befolyásolni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 17:12
 1/5 homo ludensz ***** válasza:
Csak a magam által megélteket tudom elmondani. A gyár ahol valaha dolgoztam lakatosként számtalan kazán és csőhegesztő vizsgával rendelkező dolgozót alkalmazott. Mi összeállítottuk s ők meghegesztették majd nyomáspróbának vetettük alá. Mindegyikről tudta a művezetője hogy mire képes és az szerint adta oda neki a munkát. Értelmetlen lett volna vitatkozni mert a csarnok végében ott volt az ipari röntgen és az ugye hű képet adott a hegesztő szakmunkás képességéről. A lényeg: sosem láttam hogy bármelyik hegesztő köszörült volna s így az ránk maradt. Azután a kicsit jobb kereset reményében átmentem egy másik területre,élelmiszeriparban használt saválló anyagból csináltunk a vágóhidaknak berendezéseket. Ott iszonyú sok köszörülni és csiszolni való volt. Ott sem köszörült az néhány ember aki hegesztette össze a kezünk alá a cuccot. A kettő váltogatva csak itthon barkács szinten megy de profi szinten kizárt dolog.
2015. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval,csak akkor lehet minőségre dolgozni hegesztőként,ha az ember erőlteti agyonra a kezeit a köszörüléssel?
2015. júl. 2. 19:35
 3/5 A kérdező kommentje:
nem erőlteti*
2015. júl. 2. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha még tanuló vagy akkor csak azért köszörülsz mert sz*rnak az oktatásodra. ha ez a szitu akkor oda kell menni az oktatódhoz/mesteredhez vagy ahoz aki megmondja hogy mit csinálj és szépen határozottan ki kell jelentened hogy te bizony sokat köszörültél és most már hegeszteni akarsz mivel ha csak köszörülsz nem fejlődik a hegesztési technikád. Nállam kb ez volt, szóltam a mesternek és most már vígan hegesztgetek :) 21 éves vagyok, már csak 1 évem van, a nyári gyakorlatot meg csak ne köszörüléssel töltsem :D ha viszont maár megvan a papíros és úgy raktak ilyen posztba.. nos akkor az gáz. érdemes lenne beszélned a főnökkel vagy akár más munkahelyet is kereshetnél ha van rá lehetőséged. további lehetőségek: tesztelnek mennyire birod az ottani körülményeket, beszoktatnak, vagy csak szimplán szarul hegesztesz és nem mernek nagyobb felelősséggel járó munkát rádbízni. ez is benne van a pakliban. hogy a kérdésre is válaszoljak: nem tudom, nem köszörültem még ennyit de a hegesztéstől elszokhatsz ennyi idő utan!!! (bár nekem olyan mint a biciklizés)
2015. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 goaus válasza:
A sok köszörülés veszélyes a kézre, inhüvelygzulladást lehet tőle kapni, ami lehet súlyos is. Szóval sokat pihenj közbe, ne folyamatosan, sok ideig. ismerek olyat aki 7 hónapra kidőlt, de olyat is aki szakmát kellett hogy váltson. ésszel kell nagyon csinálni.
2015. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!