Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen meginni...

Tényleg egészségtelen meginni 8-9 liter vizet egy nap?

Figyelt kérdés

Beszélgettem haverokkal és szóba jött valahogy, hogy ki mennyit iszik egy nap, aztán mindenki 1-2-3 litert mondott, én csak edzés alatt iszok meg 3 litert, ilyenkor nyáron napi 10 liter felett vagyok télen 6-7 liter

És mindenki csodálkozik, és mondják, hogy egészségtelen és túl híg lesz a vérem és ebbe halok bele...

Én véleményem szerint ez óriási hülyeség, és kíváncsi vagyok mások véleményére.


2015. júl. 3. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A vér nem válik vízzé!
2015. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Felborulhat az elektrolitegyensulyod, ugyhogy igen, egeszsegtelen lehet.
2015. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De azért szomjazni se fogok...

Szóval visszább nem fogom venni a víz mennyiséget...

2015. júl. 3. 10:11
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Bár ha tudod, hogy senkinek nem érdekel a véleménye és tanácsa, akkor mi a rákért írsz ki kérdést?

2015. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó :)

Akkor mi a fakknak válaszoltál, ha így gondolod? Olvassd át még1x amit írtam... Érdekel más véleménye is, ezen mit nem értesz? Az meg egy másik dolog, hogy annak ellenére nem teszek ellene.

Hogy miért, hát ezért:

" A vízmérgezés leginkább akkor jelentkezik, ha hirtelen sokat iszunk"

Kérlekszépen én ezt a 10 litert nem egyszerre iszom meg, hanem 18 órára lebontva egy nap. Egy tünet sem áll fent a vízmérgezésre, nem rég voltam vérvizsgálaton, a vérképem tökéletes. Akkor miről beszélünk?

Ha kívánom a sok vizet, annak nyilván oka van, az oka pedig a hiány. Napi 4 órát sportolok, ez pedig sok energiát igényel, és sok hőt "termelek", ezt a hőt el kell vezetni, ezért izzadok, mint egy ló. Azzal, hogy befejeztem az edzést az anyagcsere még pörög, ami úgyan csak hőt termel..., 82 kiló vagyok most, 12% os testzsírral. Ha valakire lehet mondani, hogy kicsattan az egészségtől az pont, hogy én vagyok.


Köszönöm a válaszokat

2015. júl. 3. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a vérképed tökéletes, még nem biztos hogy egészséges vagy. Én elmennék a helyedben egy alaposabb kivizsgálásra, mert a 8-9 liter víz naponta akkor sem egészséges, ha reggeltől estig edzel.


[link]

2015. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Klasszikus, a betegségre jellemző hármas tünet (triász), mely mind a centrális, mind a renális formában megjelenik: 5-25 l/nap közötti folyadékürítés, a kifejezett szomjúság a nagymennyiségű és gyakori folyadékfelvétel ellenére, a vizelet koncentrálódásának gyakorlatilag teljes hiánya. A megnövekedett ’turnover’ volumen szempontjából is igen megterheli a kiválasztó rendszert, ezért a húgyvezetékek, illetve a vesemedencék következményes tágulata is kialakulhat. Jellemző, hogy a diabetes insipidus-os beteg szomjazás, vagy szomjaztatás kapcsán is ugyanúgy nagy mennyiségben választ ki vizeletet, azaz igen hamar életveszélyesen kiszáradhat.



nem igaz rám, mert közel se ürítek 5 litert, én kiizzadom. Mikor olyan helyen vagyok, hogy nem tudok inni, akkor nem kell vizelnem. Ez például tegnap volt, hogy belvárosban voltam fél 5 kor éreztem, hogy eltudnék menni vizelni, de nem akartam fizetni érte, ezért megvártam míg hazaértem, vagyis 6:40 ig tartogattam. Szerintem ez nem fér bele ebbe a tünetbe :D

várom a további betegségeket is :D hátha valami tényleg illik rám

2015. júl. 3. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!