Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a tudtom...

Mit lehet tenni, ha a tudtom nélkül kiállanak ambuláns lapokat? Kinek van esetleg tapasztalata vagy jogász mit mondana erre?

Figyelt kérdés

A követező történt, de sajnos most már nem első alkalommal, csak éppen nekem meg keresztül húzza az életemet:


Félévente drogteszt és pszichológiai alkalmassági kell (vadászpilótaként). Na most nálunk nagyon szigorúan mennek az orvosi ellenőrzések, és pl. nem is bízzák rám az iratok bemutatását, hanem ők kérik le központilag az OEP-től az adatokat (nyilván, nehogy elhallgassak vmit). Érthető, hogy rengeteg olyan diagnózis van, ami azonnali és végleges kizáró tényezőt jelent, arról az "apróságról" nem is beszélve, hogy pszichiátriai diagnózis egyáltalán nem lehet semmilyen!


Legutóbb pedig történt az eset, hogy elmentem (sajnos máshova, mint eddig), hogy megcsinálják a drogtesztet, ami negatív is lett, na de jött a meglepetés. Magam se tudtam, hogy az a rendelő éppen a pszichiátria egyik telephelye, mert drogellenőrző laborként volt megadva, arra meg főleg nem számítottam, hogy csak egy drogteszt miatt kiállítanak nekem ambuláns lapot is, tele írva minden ökörséggel.

Még jött egy csavar: mikor ott voltam, pont leállt a rendszerük, így akkor kézzel írtak egy igazolást a negatív eredményről, és a drága doktor az ottlétem nélkül, utólag kiállított egy ambuláns lapot, amiről meg csak most értesültem, mivel lekérték megint az iratanyagomat, és az orrom alá dugták, hogy hééé mi ez.


Visszamentem reklamálni, hogy álljunk meg, nekem megvannak a magam félévenkénti pszichiátriai és pszichológiai szaklévéleményei, nem kell kitalálni minden baromságot, csak mert betettem a lábamat egy drogteszt miatt, főleg az ottlétem nélkül, hiszen így nem is tudtam ellenkezni. És akkor még pofátlanul közli is az istenbarma hogy de legyek már megértéssel, hiszen az elszámolás miatt nekik be kell írni több vizsgálatot, és aztán csak úgy hasraütés-szerűen ilyen esetekben be szoktak írni olyan diagnózisokat amelyek nem veszélyesek, csak hogy mégis legyen valami, pl. generalizált szorongás, kényszer stb. Mondom neki, na álljunk meg, maga normális? Pontosan emiatt vonják be minden létező engedélyemet, mert ugyan félévente van rólam szakvélemény, hogy semmi bajom, de ő azért az elszámolás miatt kitalál nekem párat.... Többször kértem már, hogy azonnal javítsa vissza és törölje az egészet, de közli, hogy azt nem lehet. Pedig világosan elmondtam neki, hogy ez kb az életem végét jelenti, és én pedig csupán egy drogteszt miatt jöttem.


Mentem a kórház igazgatójához is panaszkodni, ugyanezt a szöveget megkaptam: "jaj legyen már megértő, hát az elszámolás az OEP felé ...blabla"


Mondom, nem tudok megértő lenni. ugyanis ez nekem minden engedélyem levesztését jelenti, és különben se értem, mit képzelnek, hogy az ottlétem nélkül csak úgy kitalálnak nekem dolgokat és azokat dokumentálják le az ambuláns lapra, és még jó hogy egyáltalán értesültem róla.


Most szerintetek mi a jó istent tudok tenni? Indítsak pert a kórház ellen, és bizonyítsam be, hogy ott se voltam, amikor kiállították nekem az ambuláns lapot? Az OEP-nek hiába panaszkodok, az is lezárta annyival a dolgokat, hogy "az adatokért a kiállító intézmény felel", nekik semmi közük ehhez, és nem is tudnak mit tenni.


Komolyan a falat kaparom a hülyeségük miatt, hát ezek nincsenek tisztában a tetteik súlyával. Tehát én mentem egy negatív drogtesztért és a végén meg pszichiátriai beteget csináltak belőlem, csak hogy az OEP-nek legyen mit elszámolni.... Ezek normálisak???


Valakinek volt ilyen tapasztalata? Mit lehet tenni? Tényleg polgári pert kell a végén indítanom emiatt a ..ar ambuláns lap miatt? Az eszem megáll komolyan, hogy mi megy nálunk (és azért mondom ezt, mert ez ugyan nem pszichiátriával, de pl belgyógyászattal és más szakrendeléssel ugyanígy megtörtént már, hogy "jaj kedves azt csak az elszámolás miatt írtuk be", miközben nekem meg amiatt kellett nagyon neccesen magyarázkodnom, hogy nem nem szó nincs arról a betegségről, csak a drága doktor találta ki a finanszírozás miatt, és akkor is hajszálon múlt, hogy nem tiltottak el mindentől.


A legrosszabb a mostani esetben, hogy drága pszichiáter úr olyan szinten ostoba, hogy eddig úgy 10x magyaráztam el neki a hamis ambuláns lap következményeit rám nézve, de fel se fogja, amit mondok, és nem érti, miért nem jó az úgy nekem. Végül is logikus: miért is vagyok ilyen "kötözködő", hogy nem fogadok el egy hamis ambuláns lapot, igaz?


Szóval ötletek? Mit lehet tenni?


2015. júl. 8. 05:42
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

és akkor, végkifejlet :)


patkány úr telefonált a bázisunkra, hogy akar velem beszélni, aztán kiderült, hogy a jogászunk felvilágosította, hogy ebből azért lehetnek még bőven gondjai. Elkezdi, rendelés után vár engem sok szeretettel, hogy megbeszéljük a problémát. Mondom oké, teszünk egy utolsó kísérletet.

Eljött velem a jogász is, először tette magát nagyon, de a jogász ott is felvilágosított, hogy jobb lenne, ha kussolna most inkább, na aztán még jó hogy jött velem, mert én meg majdnem kiráztam a köpenyéből. Erre felajánlja, hogy jó akkor ír egy papírt, hogy "módosítjuk" a múltkori amblapot. Mondom nem nem, az úgy nem jó, isten ments, akkor már 2x leszek bekönyvelve a pszichiátriára és dupln magyarázkodhatok, úgyhogy a múltkorit tessék javítani. De hogy azt így nem lehet, úgy ne, lehet, meg az informatika meg az OEP. stb. Mondom ne nézzen már madárnak, ismerem jól az informatikát, tessék oda telefonálni, és majd ők megoldják, hogy tudja módosítani az akkori amblap tartalmát, de meg ne próbáljon a mai dátummal is beírni engem bárhova.

Lássunk csodát, fél órát telefonálgatott, míg nem "csoda történt", és elkezdi, na ilyet ő se látott még, de most engedi a rendszer hogy bele írjon a múltkori lapba, erre kitörölt mindent, és rám nézett nagy bölcsen, hogy akkor mit szeretnék, hogy tartalmazzon az az amblap. Ó mondom, na végre, felfogta urasága, hogy jobban teszi, ha kijavítja. Mondom neki, csakis az igazat, azaz semmi rizsa, meg ilyen-olyan vizsgálat, csakis az, amiért ténylegesen is jöttem. kész, pont. Na nézett nagyot, aztán beírta akkor ezt, kinyomtatta, 3x elkérdezte, hogy így jó lesz-e vagy írjon-e árt még vmit, aztán mondnom oké, még két dolgot javítsunk, hogy akkor már 100% korrekt legyen, de amúgy jó kb.

Így hát megszületett a mai napon egy régebbi dátumozású amblap, teljesen átírva, és elkezdi az ürge, hogy nahát, ilyet még ő sose csinált, és nem is tudta, hogy ezt így lehet. Mondom, gratulálok, akkor megérte, hogy ma is tanult vmit, már nem jöttünk hiába.


Ennyi, úgy tűnik, ezekkel tényleg csak így lehet beszélni, a szép szóra nem hallgatnak. De hát emberükre akadnak bennem, mert én meg tuti nem hagyom magam, ha már egyszer az életemről van szó. Úgyhogy csak elkészült az az amblap a teljesen korrekt formájában, utána még elnézést is kért, sőt még kérdezte, kell-e még vmit aláírnia, és ennyi, téma lezárva. Hát lehet ezt így is ... Csak jobb lett volna kapásból így indítani, és akkor nem keveredünk ilyen helyzetbe.


Azért ez így rövidebb volt, mint több évnyi pereskedés, de szóval arra jó példa, hogy nem szabad hagynia magát az embernek, mert tényleg ezek nem ismerik a pofátlanság határát. Tanulságként jó annak, aki esetleg hasonló cipőben jár vagy fog járni ... csak határozottan! ha eltelnek hetek, hónapok, utána már tényleg képtelenség lesz bármit bizonyítani, azaz addig üsd a vasat, amíg .... amíg nagyobb galiba nem lesz belőle.

2015. júl. 8. 17:56
 22/29 A kérdező kommentje:

"talán nem a "civil" orvosban van a hiba:-"


már ne haragudj, de orvos vagy, igaz? bocs, teljesen igazad van, dehogy benne van a hiba, hiszen ő csak hamisít, az ég világon semmi mást nem csinál.... Az ész megáll az ilyen felfogástól, és fogadjunk, hogy ezt ráadásul még komolyan is gondoltad, nem csak poénból írtad ...

De mondd el kérlek, őszintén, te miben látod az akadályát annak, hogy egy orvos a valóságot írja le, és ne "szoruljon" kényszeresen hamisítgatásra?

2015. júl. 8. 18:01
 23/29 anonim ***** válasza:
Például abban, hogy a kórház, ahol dolgozik, ne menjen két hónap alatt csődbe, és folytathassa a betegellátást. Te tényleg azt hiszed, hogy ezt bárki jókedvéből, "kényszeresen" csinálja? Örülök, hogy a módszerrel, amit javasoltam, sikerült rendezni a problémádat. Tedd meg azt a szívességet cserébe, hogy megszabadulsz a csőlátásodtól, és megpróbálod megérteni, hogy itt sokkal többről van szó, mint a te repülős karrieredről.
2015. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Itt tényleg többről van szó, ez nem egyszerű okirathamisítás, hiszen ez esetben az csak ún. eszközbűncselekmény a költségvetési csaláshoz, méghozzá többrendbeli (sokrendbeli), folytatólagosan elkövetett módon, azért ez nem annyira játék (8 évig terjedő).


És miből gondolod, hogy csak nekem probléma ez? Van nagyon sok válogatott kerettag ismerősöm, akik már rettegnek, ha netán állami eü-be mennek, mert csak a jó isten tudja, hogy mi a .zart könyvelnek a nevükre, aztán azon kapják magukat, hogy ugrik a versenyengedély. Bizony ... szóval ne egyszerűsítsük ezt ennyire le, sajnos nem csak az én problémám. Ha netán valamelyik extrém sport, kérlek a legapróbb hülyeségre is ugrik az engedély, és ő is 1-2 évet járkálhat utána, hogy visszakaphassa, mire bebizonyítja, hogy neki nincs az a kitalált X nyavalyája.


De miből gondolod egyébként, hogy a hamis adatok alapján ezeknek joguk van más életét tönkre vágni? Sőt, olyat is ismerek, aki kb 4 éve akar, de nem mer orvoshoz menni, mert pont ez a baja, néhány társán keresztül megtapasztalta, hogy mennyit szenvedtek az ilyen ökörségek miatt, és ő ugyan nem kockáztatja a versenyengedélyét azzal, hogy valami okos beír neki a jó isten tudja milyen kezeléseket vagy dg-ket.


Úgyhogy bocs, de nem nekem van csőlátásom sztem, itt sokak életének tönkretételéről van szó, csak persze te a másik oldalról látod a dolgokat, és ezek szerint, csak azt nézed, kiről mennyit lehet lehúzni az OEP-nél. Oké, azt is elismerem, h az összlakossághoz képest, nem olyan nagy azok %-a, akiknek ez ennyire élesen kiütközik, de lényeg, hogy a probléma létezik, és mégse elhanyagolható mértékben (gondolj akár munkaalkalmasságokra is...).


De mondtam már a megoldást: én szemet hunyok az okirathamisítás és a költségvetési csalás felet is, csak akkor olyat könyveljenek be nekem, amiből nem lesz bajom. Azaz pl felőlem aztán beírhatják, hogy elhasználtak 10 raklap gézt a látásvizsgálathoz meg hogy 15x néztek bele a torkomba, hogy biztos nincs-e összenőve a füleimmel, na de olyat azért ne, ami az engedélyeimbe és az egész jövőmbe kerül, pl egy "klassz" kis pszichiátriai kezelés vagy dg. És most beszélhetek nyugodtan többek nevében, mert épp elég élsportoló panaszkodott már nekem pont ugyan ezen visszaélések miatt.

Szal szted akkor ez miért nem jó megoldás? Miért nem lehet kiszelektálni az "ártalmatlan" de elcsalható kezeléseket? Hm? Az is a kényszerükhöz tartozik, hogy mindenképpen olyat kell beírni, ami galibát okoz az illetőnek?

(egyébként ezzel nem is annyira vicceltem, az eü-dolgozókon vagy egy bizonyos kényszer, hogy csak azért se távozzon már a páciens pár dg nélkül, hát hogy néz az ki ... vagy te láttál már vkit befeküdni kivizsgálásra, majd dg nélkül távozni?)


De térjünk vissza a lényegre: NE LEGYEN GOND BELŐLE, ENNYI LENNE A NAGY KÉRÉS. EZ OLYAN TELJESÍTHETETLEN?

2015. júl. 8. 21:13
 25/29 anonim ***** válasza:

Kivizsgálást értelemszerűen diagnózis követ, azért fekszik be a beteg.

Nincs kedvem elmagyarázni harmadszor is, hogy mi miért van, úgysem érdekel, mert csak a magadét hajtod. Azt viszont tudom, hogy értelmes kommunikációval sok dolog megelőzhető. Úgy a válogatott kerettagoknak, mint a repülősöknek:-) Mindkét csoportnak van választási lehetősége is, van Sportkórház és Repülőkórház. A "civileknek" viszont nincs, ha az ő lakhelyükön becsődöl az egészségügyi intézmény, utazhatnak akár több száz kilométert, mert nyilván nemcsak egy intézményt fenyeget ez, országos jelentőségű a probléma. Számomra több ezer/tízezer/százezer ember megfelelő ellátása összemérhetetlenül súlyosabb és jelentősebb problémának tűnik, mint néhány válogatott kerettag vagy repülős arrogáns hisztije. Tessék a nektek kijelölt ellátóhelyre menni, esetleg vegyél vissza az arcodból és magyarázd el a helyzetet tömören és világosan, és nem lesz több gond. Az itteni kisregényeidből ítélve egyébként megkérdőjelezném, hogy tényleg nincs semmilyen pszichés problémád.

2015. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

ó ennek igazán örülök. sok éve, félévente igen durva pszichés alkalmasságikon kell átmenni, de természetesen jön vki, aki megmondja a frankót, és minden szakember hülye. hogy én ezen miért is nem csodálkozok?


Tömör problémám? Viccelsz? Rendben: NEM KELL OKIRATOKAT HAMISÍTANI ANYAGI HASZONSZERZÉS CÉLJÁBÓL, KÜLÖNÖSEN AZÉRT NEM, MERT MÁSNAK ELŐRE FEL NEM MÉRHETŐ KÁROKAT OKOZNAK EZZEL!


Ez így elég tömör?

2015. júl. 9. 06:52
 27/29 A kérdező kommentje:

"megfelelő ellátása"


--- te ilyenre tudsz is példát a magyar eü-ben?


"összemérhetetlenül súlyosabb és jelentősebb problémának tűnik, mint néhány válogatott kerettag vagy repülős arrogáns hisztije."


----ja igen, ezzel azt mondod, ha betörnek hozzád, akkor szegény betörő bácsit ne jelentsük már fel, és hunyjunk szemet felette, hiszen nyilván neki is megvannak az okai, amiért tette. Meg különben is, ne nevezzük már betörőnek, hiszen ezzel sértem a jó hírnevét és a becsületét is.


Továbbra is az ész megáll na. Azért a kulcskérdésre továbbra se tudsz választ adni, ez mindenképp figyelemre méltó.


(Mondok egy bölcsességet neked: nemlétezik pszichésen 100% egészséges ember, ugyanis az pontosan igen kóros lenne, az kb azt jelentené, hogy egy személyiség steril, ami pedig értelemszerűen képtelenség. Látom, pszichológiában nem vagy otthon túlságosan, ugyanis a pszichés zavarokat nem ez alapján állapítjuk meg. De igazad van, az elhatárolási vonalakról nem kezdek már kisregényt.)

2015. júl. 9. 07:00
 28/29 anonim ***** válasza:

"sok éve, félévente igen durva pszichés alkalmasságikon kell átmenni"


Naná, akárcsak a Germanwings pilótájának.


Egyébként akkor pontosan miről is szólt ez az egész cirkusz, sine morbo státusszal?? Vagy mégsem annyira megbízható a szakmaspecifikus alkalmassági?

Örülj, hogy sikerült elintézned, most az egyszer. Ezt is csak azért, mert éppen rossz volt a rendszer, amikor ott jártál. Ha nem így történik, hepciáskodhatsz, ahogy akarsz, ott marad a GAD mint diagnózis, aminek egyébként egyértelmű jeleit adtad itt is. Még mindig nem sikerült semmit felfognod azon dolgokból, amik nem kapcsolódnak szorosan a te érdekeidhez, amik ugyebár a világon a legfontosabbak:D

2015. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

1, tévedsz! nem szakmaspecifikus! Félévente 3 különböző, egymástól független pszichiáter szakorvos + 1 klin. szakpszich-vélemény, na azért valljuk meg, ezt már enyhén nehéz felülmúlni (persze tudom, a te "szakvéleményeddel simán megy ez is).

(Az utasszállítókra nem vonatkoznak olyan szigorú követelmények, sőt, legtöbb helyen igen formális az egész, és ez nincs is így jól, de figyelemre méltó ismét, hogy te egyetlen esetből azonnal sztereotipizálsz. Hmmm, igen bölcs).


2, örülök, hogy tehát te a sok szakembernek ellentmondóan, így távolbalátással megállapítod a GAD-ot, de ezzel csak ismét a járatlanságodat bizonyítod be, ugyanis a GAD-nak pontosan az a lényege, hogy ne legyen egy pontosan megfogható tárgya (ugye akkor az már nem szorongás, hanem félelem lenne ...). Nálam azért enyhén más volt a helyzet ugye.


3, Nézd, én nem tehetek róla, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, többször is leírtam, mi volt a gondom, ahogyan azt is, hogy ez bizony széles tömegeket érint, majd azt is, hogy én minden értek, de javasoltam is megoldást rá.


4, természetesen ha ott vagyok, amikor készül a lap, akkor ez nem tud megtörténni, de sajnos a hamisítgatásokkal szemben én se mindig tudok fellépni. max így, nagy cirkusz árán. Ne viccelj, nálunk pontosan a bizonyíthatóság miatt soha senki nem mehet ilyen helyre egyedül + mindenről készül titkos felvétel. Ha utána szembe találom magam egy valótlanságokkal teli amblappal, na abból nagy botrány van (egy már volt, javított is drága főorvosnő, mint a kisangyal, de ugye ezt még ott azonnal tisztáztuk).


5, Végül: Kíváncsi lennék, te mennyire lennél "GAD"-os, ha holnap közölnék veled, hogy "nagyon sajnáljuk, ugyan tudjuk, hogy hamisak az adatok, de sajnos el kell tiltanunk a munkájától, és egy sor felülvizsgálatra kell köteleznünk, aztán majd azok függvényében meglátjuk, gyakorolhatja-e még a szakmát valaha. Sajnáljuk, de legyen megértő, a kórházak csődben vannak ..."

.... és akkor no comment. Tetszene, igaz?


Csak remélni tudom, hogy te nem ilyen felszínesen és abszurd módon diagnosztizálsz, mint ahogyan a GAD-ot próbálod rám tukmálni, miközben világosan látszik, hogy fogalmad nincs róla. Azért ez valahol hihetetlen egy jelenség, bár sajnos nem példa nélküli, ezt is tudom. Ahogyan azt is, hogy a pszichológiához valahogy mindig mindenki jobban ért, mint maga a szakember, de ezt is betudom a fehér köpeny okozta istenkomplexusnak. Csak tudod, durva, hogy közben meg ezek szerint emberi életekkel, sorsokkal játszol, és játszanak sokan ... ezt már átgondoltad azért?


Haláli vagy komolyan, most meg örüljek is, hogy nem hamisítottak nekem valami egész mást, ez aztán a csúcsa az egésznek. Kész ....


Visszatérek a lényeghez: KÖTELEZŐVÉ kell tenni a páciens aláírását az ambuláns lap egy példányán, erre jogszabály-módosítási javaslatot be is fogunk nyújtani, már jó ideje tervezzük. Ez a jelenlegi rendszer iszonyú visszaélésekre ad lehetőséget, és mint látjuk, ki is használják sokan.


(ja és: a megélhetési betörőt akkor feljelentenéd vagy sem????)

2015. júl. 9. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!