Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a tudtom...

Mit lehet tenni, ha a tudtom nélkül kiállanak ambuláns lapokat? Kinek van esetleg tapasztalata vagy jogász mit mondana erre?

Figyelt kérdés

A követező történt, de sajnos most már nem első alkalommal, csak éppen nekem meg keresztül húzza az életemet:


Félévente drogteszt és pszichológiai alkalmassági kell (vadászpilótaként). Na most nálunk nagyon szigorúan mennek az orvosi ellenőrzések, és pl. nem is bízzák rám az iratok bemutatását, hanem ők kérik le központilag az OEP-től az adatokat (nyilván, nehogy elhallgassak vmit). Érthető, hogy rengeteg olyan diagnózis van, ami azonnali és végleges kizáró tényezőt jelent, arról az "apróságról" nem is beszélve, hogy pszichiátriai diagnózis egyáltalán nem lehet semmilyen!


Legutóbb pedig történt az eset, hogy elmentem (sajnos máshova, mint eddig), hogy megcsinálják a drogtesztet, ami negatív is lett, na de jött a meglepetés. Magam se tudtam, hogy az a rendelő éppen a pszichiátria egyik telephelye, mert drogellenőrző laborként volt megadva, arra meg főleg nem számítottam, hogy csak egy drogteszt miatt kiállítanak nekem ambuláns lapot is, tele írva minden ökörséggel.

Még jött egy csavar: mikor ott voltam, pont leállt a rendszerük, így akkor kézzel írtak egy igazolást a negatív eredményről, és a drága doktor az ottlétem nélkül, utólag kiállított egy ambuláns lapot, amiről meg csak most értesültem, mivel lekérték megint az iratanyagomat, és az orrom alá dugták, hogy hééé mi ez.


Visszamentem reklamálni, hogy álljunk meg, nekem megvannak a magam félévenkénti pszichiátriai és pszichológiai szaklévéleményei, nem kell kitalálni minden baromságot, csak mert betettem a lábamat egy drogteszt miatt, főleg az ottlétem nélkül, hiszen így nem is tudtam ellenkezni. És akkor még pofátlanul közli is az istenbarma hogy de legyek már megértéssel, hiszen az elszámolás miatt nekik be kell írni több vizsgálatot, és aztán csak úgy hasraütés-szerűen ilyen esetekben be szoktak írni olyan diagnózisokat amelyek nem veszélyesek, csak hogy mégis legyen valami, pl. generalizált szorongás, kényszer stb. Mondom neki, na álljunk meg, maga normális? Pontosan emiatt vonják be minden létező engedélyemet, mert ugyan félévente van rólam szakvélemény, hogy semmi bajom, de ő azért az elszámolás miatt kitalál nekem párat.... Többször kértem már, hogy azonnal javítsa vissza és törölje az egészet, de közli, hogy azt nem lehet. Pedig világosan elmondtam neki, hogy ez kb az életem végét jelenti, és én pedig csupán egy drogteszt miatt jöttem.


Mentem a kórház igazgatójához is panaszkodni, ugyanezt a szöveget megkaptam: "jaj legyen már megértő, hát az elszámolás az OEP felé ...blabla"


Mondom, nem tudok megértő lenni. ugyanis ez nekem minden engedélyem levesztését jelenti, és különben se értem, mit képzelnek, hogy az ottlétem nélkül csak úgy kitalálnak nekem dolgokat és azokat dokumentálják le az ambuláns lapra, és még jó hogy egyáltalán értesültem róla.


Most szerintetek mi a jó istent tudok tenni? Indítsak pert a kórház ellen, és bizonyítsam be, hogy ott se voltam, amikor kiállították nekem az ambuláns lapot? Az OEP-nek hiába panaszkodok, az is lezárta annyival a dolgokat, hogy "az adatokért a kiállító intézmény felel", nekik semmi közük ehhez, és nem is tudnak mit tenni.


Komolyan a falat kaparom a hülyeségük miatt, hát ezek nincsenek tisztában a tetteik súlyával. Tehát én mentem egy negatív drogtesztért és a végén meg pszichiátriai beteget csináltak belőlem, csak hogy az OEP-nek legyen mit elszámolni.... Ezek normálisak???


Valakinek volt ilyen tapasztalata? Mit lehet tenni? Tényleg polgári pert kell a végén indítanom emiatt a ..ar ambuláns lap miatt? Az eszem megáll komolyan, hogy mi megy nálunk (és azért mondom ezt, mert ez ugyan nem pszichiátriával, de pl belgyógyászattal és más szakrendeléssel ugyanígy megtörtént már, hogy "jaj kedves azt csak az elszámolás miatt írtuk be", miközben nekem meg amiatt kellett nagyon neccesen magyarázkodnom, hogy nem nem szó nincs arról a betegségről, csak a drága doktor találta ki a finanszírozás miatt, és akkor is hajszálon múlt, hogy nem tiltottak el mindentől.


A legrosszabb a mostani esetben, hogy drága pszichiáter úr olyan szinten ostoba, hogy eddig úgy 10x magyaráztam el neki a hamis ambuláns lap következményeit rám nézve, de fel se fogja, amit mondok, és nem érti, miért nem jó az úgy nekem. Végül is logikus: miért is vagyok ilyen "kötözködő", hogy nem fogadok el egy hamis ambuláns lapot, igaz?


Szóval ötletek? Mit lehet tenni?


2015. júl. 8. 05:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Én valószínűleg jogászhoz mennék, majd feljelenteném őket a rendőrségen, soron kívüli pszichiátriai véleményt kérnék. Ha mégis elveszteném az engedélyemet, kártérítési pert indítanék a kórházzal szemben.
2015. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%

kamu.

a kórház nem diagnózisra, hanem beavatkozásra kapja a pénzt...

2015. júl. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

oké, csak tudod, milyen pénzek ezek?


amúgy vicces, mert ezek tehát behamisították nekem ezt az ambuláns lapot, és visszanéztem, pontosan 4 napra rá volt a komplex klinikai szakpszichológiai minősítésem (előtte meg 7 nappal a pszichiátriai), azaz tökre kizárható, hogy az ő ambuláns lapjukban leírt idiótaságok igazak lehetnének. De hát ez olyan lavinát fog elindítani, ha már bekerült a központi adatbázisba, hogy az embertelen ...


De ha én most jogászhoz megyek, hát 5 év fog elmenni a pereskedéssel, és addig mi lesz? a pénzről nem is beszélve ... egyszerűen az ész megáll komolyan, hogy a rohadt pénz miatt ezek rutinszerűen hamisítgatnak, és utána fel vannak háborodva, ha az úgy nem jó nekem.

2015. júl. 8. 06:41
 4/29 A kérdező kommentje:

kamu hogyne, már vártam valaki ilyen okos hozzászólását.


amúgy igaz amit írsz, de pont ez a bajom basszus! szted nekem nem kizáró ok, ha olyan "vizsgálatokat" írtak be ehhez, hogy "terápiás terv megalapozása" "pszichoedukációs életvezetés" stb stb (most ezeket csak fejből írtam, lehet h pontosan nem így van, lényeg h egy se igaz), tehát egy sor olyan, amire ugyan nincs szükségem, de valóban, ők erre kapják a lóvét. Felteszik nekem a kérdést, álljunk meg, milyen pszichoterápia előkészítése zajlik itt és mi a bajom?


NÍa jó, akkor kérem csak olyan írjon, aki érdemben tud értelmeset írni, de ilyen "kamu"-féle emberek mellőzzék a kérdést, ezekre nincs szükségem, köszönöm.

2015. júl. 8. 06:45
 5/29 anonim ***** válasza:
Vadászpilótaként honnan veszel fejből ilyen dolgokat? Kapnak pszichiátriai képzést is a kecskeméti főiskolán?
2015. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

ja mert hogy köteles lennék hülyének is lenni?


de amúgy mi az ami fura neked? eskü hajmeresztő emberek vannak, még az is baj, ha valamihez ért az ember (mellesleg eltaláltad, volt nem kevés pszichológia is nekünk). Hihetetlen, de igaz, a magyar egyszerűen rosszul érzi magát, ha nem kötözködhet.


Na jó, elég a hülyeségből, esetleg még érdemi válasz?

2015. júl. 8. 06:56
 7/29 A kérdező kommentje:
kecskeméti? kérlek 4 db egyetemi diploma ... ááhhh csak idegesebb leszek komolyan, de igaz, én vagyok a hülye, miért itt kérdezek.
2015. júl. 8. 06:57
 8/29 anonim ***** válasza:
9%

Pontosan az a fura, hogy ha sose volt szükséged pszichés terápiára, honnan ismered ezeket a szakkifejezéseket. Elhiszem, hogy valamicske pszichológiát tanultatok, de abban biztos vagyok, hogy nem terápiát, és nem ezeket a szakkifejezéseket.

Nekem is kamuszagúnak tűnik a dolog. Pszichésen teljesen egészséges embernek nem írnak be kamudiagnózisokat+beavatkozásokat.

Ha valami csoda folytán mégis ez történt, és előtte pár nappal volt az alkalmasságid, nem tudom, mitől parázol. Egy átfogó, szakmaspecifikus alkalmassági vizsgálat sokkal többet nyom a latban, mint egy általános pszichiátriai ambuláns lap, legfeljebb kérsz soron kívüli felülvizsgálatot, ha bárki problémázna rajta (már amennyiben létezik, persze.)

2015. júl. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

na jó hagyjuk, látom itt se sikerül igazán felfogni a probléma lényegét.


tehát a kérdés továbbra se az egyéb papírok, se nem hogy honnan vannak ilyen-olyan ismereteim, hanem az, hogy mi a jó istenért kell okiratot hamisítani? de milyen érdekes, hogy ez az aprócska kis momentum valahogy elsikkad páraknak ... ennyi.

na ennek megoldására válaszoljon vki, ha tud, azaz hivatalos úton hogy tudom töröltetni azt az ambuláns lapot? ki az illetékes ebben?

2015. júl. 8. 07:33
 10/29 A kérdező kommentje:

de azért te el is olvasod amit írok?


1, "Pontosan az a fura, hogy ha sose volt szükséged pszichés terápiára"


---éppen ez az, hpgy DEHOGY VOLT, SOSE VOLT!! szakvéleményeim pedig már sok éve vannak.


2, "honnan ismered ezeket a szakkifejezéseket"


--baszsus, ez már mindennek a teteje, azért egy pszichológia diploma után elég meredek lenne, ha ilyen alapvető dolgokat nem ismernék


Jó, továbbra is fejezzük be a hülyeséget, ÉRDEMI VÁLASZ????? AKÁR ÜGYVÉD IS ÍRHAT NEKEM PRIVÁTOT, AKI VÁLLALNÁ AZ ÜGYET!

2015. júl. 8. 07:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!