Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elsősorban orvosok, gyógyszeré...

Elsősorban orvosok, gyógyszerészek segítségét szeretném kérni. Egy 13 éves lánynak, baloldali (nem tüszős) mandulagyulladására 50mq-os Cataflam-V filmtablettát írt fel tegnap a gyerekorvos (+torokfertőtlenítőt). Napi 2x1 az adag. Szedheti-e?

Figyelt kérdés

A gyermeknek 1-2-es szívzöreje van, jóindulatú. A betegtájékoztatón az szerepel, hogy 14 éves kor alatt nem adható. Szedheti a gyerek ennek ellenére? Egészségügyi főiskolát végeztem, nyugodtan bele lehet menni a részletekbe:)

Köszönöm megtisztelő válaszukat és idejüket!



2015. júl. 8. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvos írta fel. Ha nem bízol benne, válts orvost!

A gyógyszerész véleményét pedig a gyógyszertárban kiváltáskor kérd!

2015. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, elég világosan és érthetően kérdeztem. De csak, h a válaszoló tanuljon: nem az én gyerekem és én megkérdeztem volna a gyógyszerészt a kiváltáskor. És köszönöm szépen a meglepően új infót, de én is tudom, h orvos írta fel. Hallottál esetleg a konzíliumról? Közvetve, de próbáld megérteni, h miért írtam ezt most:) Szóval, továbbra is várom az adekvát válaszokat. "Frusztráltak, akiket idegesít más kérdése, kíméljenek" jeligére:)
2015. júl. 8. 09:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy meg helyettesítő orvos volt, szóval a válasz feleslegessége belátható.
2015. júl. 8. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem az orvos válaszol oldal.
2015. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt látom, hanem többnyire az okoskodók oldala... De örülök, h hasznukra lehetek a frusztráltaknak, hogy így névtelenül oktatgathassák az embereket:) Érdekes látni, hogy sok kérdés mennyire idegesít másokat:D
2015. júl. 8. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne háborodj fel sajnos itt nem valoszinű hogy találsz olyan megbizhato embert aki erre tud válaszolni.

De azt nem értem ha a gyerekorvos felirta akkor miért nem hiszel neki, inkább itt kérdezgetsz.ha valaki azt mondja itt hogy gyogyszerész és válaszol valami hülyeséget annak jobban elhiszed mint az orvosnak élöben?

2015. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezeket a szempontokat én is figyelembe vettem, gondoltam támaszkodhatok a főiskolai végzettségemre, h kiszűrjem a helytelen választ. Fél óra múlva már konzultálunk a gyerek kezelőorvosával. Kíváncsi lettem volna a véleményekre, mert nekem kissé erős gyógyszernek tűnik a cataflam. Nem nagyon ismerem a gyakorikerdesek.hu-t, köszi a válaszod, akkor ilyen kérdést nem teszek fel többet, ha ennyire nem érdemes
2015. júl. 8. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!