Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyakran kell lábat mosni?

Milyen gyakran kell lábat mosni?

Figyelt kérdés
Persze vízzel minden nap megmosom a lábam, de milyen gyakran kell szappannal is?

2015. júl. 8. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
minden nap...
2015. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úristen, ez kérdés?
2015. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A válaszadóktól kérném, hogy személyes higiéniai szempontokra vagy egészségi szempontokra alapozzák a válaszukat és hogy honnan merítik a választ.
2015. júl. 8. 23:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

azt a ....:D

legyen:D

Egész nap rohad a lábad a cipőben,nyáron meg még a papucsban is.Ez rettentő jó táptalaj a baktériumoknak,akik roppant kellemes szagot bocsátanak ki(nem is értem miért nem készítenek belőlle parfümöt:D),ezeket szappannal a legkönnyebb eltávolítani.

személyes higiéniai szempont:csak szappannal tudod úgy lemosni a lábad,hogy ne legyen büdös.

egészségi szempont:nem mondom,hogy feldobod a pacskert,ha nem mosol szappannal lábat,de azért nem ártana,mert ha úgy bűzlik a lábad,mint Nógrád megye,akkor senki nem fog haverkodni veled,aztán jön a depresszió,ami máris egészségügyi probléma.

Megfelel?:D

2015. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha szereted a lábad kellemes "illatát" felőlem még zacskót is húzhatsz rá, az élményt fokozva, plusz puhítja a bőrt. És még talán gombát is termesztesz, így nem kell a boltba eljárni. Praktikus! Bear Grylls megirigyelné!

Nem rég olvastam egy hírt, miszerint brit tudósok bebizonyították, hogy a tusfürdő vagy szappan a lábat kimondottan károsítja. Minden napi használatával lemarja a bőrt. Ráadásul, ha nem öblítik le rendesen még a cipőt is károsítja. A maró hatása miatt foszlani kezd és ezt a garancia sem állja. Zokniról ne is beszélve... Ráadásul a termelt gomba ehetetlen lesz.

Én így azt mondanám a mindennapi fürdésnél fokozott figyelemmel kerüld a vizet, lábakat kilógatva a kádból és még véletlen se érje semmi! A zacskó itt is + védelemmel bír! Elég ha csak a strandon éri a víz, de akkor is csak mértékkel. Ha túl sokat tartózkodol, akkor húzz fel egy zacskót rá, vagy valami alternatív megoldást!!

Kimondottan divat. Ez a női változat:

[link]

De van egy kisebb, ami kimondottan csak a lábfejet védi:

[link]

Illetve üzletemberek is előszeretettel hordják:

[link]

Szappant vagy tusfürdőt pedig nagy ívben kerüld!!! Veszélyes!!!

A vendégségben pedig irigyelni fognak, garantáltan felfigyelnek majd rád :)

Higiéniai szempontból pedig néha-néha érdemes egy száraz zsebkendővel áttörölni

2015. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: a száraz zsebkendő nem túlzás? Valahol azt hallottam, hogy az csak rontja a gombatermesztést...
2015. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem rontja! Rosszul hallottad. A brit tudósok szerint megfelelő időben segíti a spórák szétszóródását, szél hiányában.
2015. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értesüléseim szerint akkor a leghatásosabb, ha teliholdkor, szökőévben, február 29-én, pontban éjfélkor törölget le a lábadat, 4 rétegű, tescos papírzsepivel. Az eljárás a következő: ülj fel egy kéményre, előtted legyen dél, aztán a jobb lábadat simítsd meg egyszer a zsebkendővel, majd a bal lábadat is egyszer. Hatásos a dolog, én mondom! :D ;)
2015. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nekem ez a gombatermesztés már kicsit túl vudu. Tehát akkor összefoglalva naponta vízzel és egy-két naponta szappannal is érdemes mosni, ha csak nem akarok gombát termeszteni. Még egyszer köszönöm mindenki válaszát.
2015. júl. 9. 23:27
 10/12 anonim ***** válasza:
konkrétan minden nap érdemes lenne megmosni... minden egyes fürdésnél. Vagy te nem minden nap fürdesz???
2015. júl. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!