Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy védekeztek szülés után...

Hogy védekeztek szülés után közvetlen? Fogamzásgátlót nem szedhetek vérnyomásom miatt, a spirál meg ugye az első rendes menszesz kor teszik fel? Szülés után mikor jön meg az első mensi? Mikor aggodjak?

Figyelt kérdés

a Megszakításos módszer mennyire biztonságos?

8 hete szültem, és megszakítással voltunk együtt a férjemmel, mert már nem bírtunk egymással, a terhesség i teszt kimutatná ha valami baleset becsúszott volna?

NEm szoptatok, tejem nincs már.


2011. jún. 12. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:

mi mindíg is megszakitásossal.

csak akkor lettem terhes amikor terveztük a lányunkat :)

elsőre sikerült.

14 hónapos azóta is így védekezünk.

sikerrel eddig... LEKOPOGOM

2011. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az óvszer volt a legkézenfekvőbb megoldás.

Nekem az első menstruációm 2,5 hónappal szülés után jött meg. De nem szoptattam, csak 1 hónapig.

Ja, és a dokim külön hangsúlyozta a 6 hetes kontrollon, hogy a megszakítás nem védekezés. Elég csupán egyetlen kis fickó,és már ott is a baba. Szóval szerintem használjatok óvszert, amíg nem menstruálsz!

2011. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mennyi időre menstruáltál elsőre kedves válaszolo szülés után? mert már 7-8 hete szültem kb 2 hete mult el a tisztulásos, és nem szopizik már csak tápszeres.
2011. jún. 12. 09:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Gumival.

A mensim az elsőnél 6 hónappal szülés után jött meg, a másodiknál 8 hónapra rá, de én szoptattam.

2011. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A megszakításos módszer szerencse alapján működik, nem biztonságos. Az előváladékban is lehet életképes spermium, így attól is teherbe eshetsz. De szülés után ennyit már illene tudnod. Ha nem akarsz gyereket, felejtsd el a megszakításos védekezést. Használjatok gumit. Hogy mikor jön meg a menszesz az változó. Ha most voltatok együtt akkor kb 3-4 hét múlva csinálj tesztet, ha az negatív megnyugodhatsz.
2011. jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi kézzel-lábbal védekezünk. :)

Én szülés után 9 hétig véreztem,gyógyszerrel állították el,utána 3-4 hétre jött meg.

2011. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


a spirált már nem csak akkor rakják fel amikor menstruálsz. Én 4 éve szültem, nekem felrakták a 6 hetes kontrollon (vagyis majdnem 7 hetes voltam, és már nem volt vérzésem egyáltalán). A fiam 5 hónapig szoptattam. Kérdezd meg az orvosod.

2011. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a 6 hetes kontrollon tették fel a Mirena hormonos spirált.
2011. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem meg Silverlily-t ha jól emlékszem
2011. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!