Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 5 éves kisöcsém tegnap rosszul...

5 éves kisöcsém tegnap rosszul lett, kihányta az összes szörpöt amit aznap megivott. Azóta csak alszik, inni enni nem nagyon bír mert visszajön belőle. Mi lehet a baj? Napszúrásra gondoltunk, de láza az nincs.

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Banálisnak tűnik, de tán nem ártana orvoshoz vinni... egyébként én vírusfertőzésre gondolnék, de az általában lázzal jár együtt.
2015. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy falun lakunk ès a körzeti orvos szabadságon van helyettes meg nincs már 2 hete.

Ez az, hogy láza nincsen, nem tudjuk így mi baja lehet ès mit tegyünk.

2015. júl. 20. 09:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami orvosi ügyelet sincs?
2015. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a meleg miatt (is) hányt tegnap. Legutóbbi kánikula idején, kb 2-3 hete, én is elég rosszul voltam. Hányás, hasmenés volt, lázam nem. Azt mondta az orvos, hogy vírus, írt fel antibiotikumot. Javaslom, vigyétek el orvoshoz mégis, nagyon kicsi gyerekről van szó. Valahol a környéken csak van egy orvos.

Vizet igyon sűrűn, mert kiszáradhat. Meg én sós főtt krumplit, ropit, háztartási kekszet ettem csak, ennyit bírt el a gyomrom.

2015. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rejtjel válasza:
Valószínűleg vírus. Itassátok, apró kortyokat igyon, mert ha kiszárad, kórház lesz a vége. Amúgy diéta, ha nem éhes, ne egyen, ha éhes lesz, rizs, sóba-vízba krumpli. Ha van otthon kalcium, adjatok neki. De a legfontosabb a lassú iszogatás.
2015. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

akkor vigyétek kórházi ügyeletbe...

eszem megáll, azt hittem eddig, hogy csak kutyákkal csinálnak ilyet, de úgy tűnik, hogy mostmár a saját gyerekükkel is megteszik az ilyen emberek...

hátha kiszárad szerencsétlen gyerek és belehal...

2015. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, egy ilyen kicsi gyerek (még felnőtt is) könnyen kiszáradhat hányás-hasmenésnél (és most még meleg is van), mindenképpen vigyétek, ha kell kórházba, az ügyeletre.
2015. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyen kis gyereknél nem kell gondolkodni, nagyon meleg van az ő szervezetük nem birja olyan jól, nagyon könnyen akár 1 nap alatt kiszáradhat nagyon veszélyes,

vigyétek az ügyeletre ha nincs akkor korházba sürgősségire. elég felelőtlenség h eddig ezt nem tették a szüleid

2015. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett a kicsivel?
2015. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!