Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz a hajamnak?...

Szerintetek rossz a hajamnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Volt egy időszakom amikor nagyon korpásodott a hajam. Nem csináltam fele semmit. Szerintem megfázott. Amióta a Head&Soulderset használom jobb lett. Minden nap mosom a hajamat. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem jó mert akkor hamar kifog hullani a hajam. Szerintetek? Azért mosom mert úgy érzem hogy bezsírosodik a nap végére. Igy megmosom. Vagy nem kellene? :)

2015. júl. 20. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene. Rövid hajad van? Fiú vagy, vagy lány?
2015. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen rövid a hajam és fiú vagyok. :)
2015. júl. 20. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha korpás is és zsíros is a hajad, akkor arra jó a Head&Shoulders citromos változata. Tesóm is azt használta, neki már csak zsíros a haja, nincs korpája. Ez oké.

De a gyakori hajmosás, főleg a mindennapi, fokozza a faggyútermelést. Ettől csak jobban zsírosodik. Próbáld meg, főleg, ha nagyon rövid hajad van (azon nem látszik annyira a zsírosság), hogy mondjuk kétnaponta mosod meg.

Nem hullik úgy jobban a hajad, ha gyakran mosod egyébként, bár attól függ mi okozza a zsíros, korpás hajadat. Ne körömmel dörgöld a fejedet, hanem csak óvatosan az ujjaiddal.

Mivel zsíros a hajad is meg korpás is úgy nem baj végül is, ha sűrűn mosod. Lehet, akár naponta is, csak azért írtam a minden másnapot, hogy megnézd akkor milyen. Nem tudom, nem ártana-e javítani a táplálkozásodon vagy bőrgyógyász/háziorvos tanácsát kikérni ezzel kapcsolatban, hátha tud valami tuti szert felírni rá.

2015. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nagyon hasznos volt. Ugy dontottem hogy minden masnap fogom megmosni. :)
2015. júl. 20. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Majd meglátod akkor milyen lesz. :) Azt tudom,hogy tesóm nem mosta meg minden nap, de ő lány, elég volt összefognia. Végig a head&shoulders-t használta és neki bevált.
2015. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is egy ideig, legalább egy évig, de van az kettő is, nap mint nap mostam a hajam, mert valamiért elkezdtem, és utána meg hozzászokott a hajam úgymond a napi hajmosáshoz, így estére már be is zsírosodott. kb egy fél éve jutottam el odáig, hogy na ezt ne, macerás is meg minden, így elkezdtem minden második nap mosni csak a hajam, akármilyen rossz is lett a második napra (ha hosszú hajad van felkötöd és kész, máris kevésbé látszik), és egyre jobb lett, nyilván nem egyik napról a másikra, de fokozatosan javult. jelenleg ott tartok, hogy mivel egész héten dolgozok(év közben tanulok) egy műhelyben, ahol úgysem nézi senki a hajam, így csak hetente 1-2szer mosom meg, és főleg felkötve hordom, és már akár, ha emberek közé megyek is elmerek menni harmadnapos hajjal is, annyit javult azóta. és sokkal, de sokkal jobb így, hogy nincs minden hosszú és fárasztó nap után még ott a tudat, hogy muszáj megmosnom a hajam.
2015. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem rövid hajam van de köszi a választ...;) :)
2015. aug. 24. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!